وی پی ان pptp

کریو سعت بالا بهترین کیفیت برای گوشی و کامپیوتر

 

اشرار مسلح پس از کشتار یک خرس قهوه ای در پارک ملی دنا بازداشت شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: حدود ده روز قبل (اوائل ماه جاری) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی دنا در جریان حضور گروهی از شکارچیان شرور و سابقه دار در ارتفاعات این پارک قرار گرفتند.

مسئول پارک ملی دنا گفت: پس از اطلاع از حضور شکارچیان بلافاصله به همراه سه نفر از محیط بانان عازم ارتفاعات شده و پس از ساعت ها پیاده روی و دوربین کشی دو فرد مسلح را مشاهده کردیم که در حال کندن پوست یک کل وحشی بودند.

علی افشار گفت: از دو سمت خودمان را بصورت مخفیانه به نزدیکی متخلفین رسانده و سپس برای دستگیری آنها وارد عمل شدیم.

زمانیکه برای بازداشت شکارچیان وارد عمل شدیم متوجه شدیم در ارتفاع بالا دست ۴ شکارچی دیگر حضور دارند و ما اصلا متوجه آنها نشده بودیم.

۴ متخلفی که در بالادست بودند برای جلوگیری از دستگیر شدن دو نفری که نزدیک به ما و در حال کندن پوست شکار بودند شروع به تیراندازی به سمت مامورین نمودند.

مجبور شدیم موقتا از دستگیری متخلفین صرف نظر کرده و به سمت آنان تیراندازی کنیم.

درگیری مسلحانه شدیدی رخ داد و با توجه به برتری نفری و موقعیت بهتر شکارچیان در ارتفاع و حجم آتش گسترده از سوی آنان، هر شش نفر پس از رها کردن لاشه شکار موفق شدند منطقه را ترک کرده و فرار کنند و عملا غیر از حفظ سلامتی محیط بانان کاری از ما ساخته نبود.

اسلحه هایی که متخلفین در این درگیری از آن استفاده کرده و بوسیله آن به سمت ما شلیک کرده بودند شامل کلاشینکف و M1 بود.

پس از فرار شکارچیان غیرمجاز در بررسی اطراف محل حضور متخلفین لاشه یک کل وحشی نیمه پوست کنده شده و در فاصله کمی لاشه یک خرس قهوه ای که به ضرب گلوله کشته شده بود مشاهده گردید.

……………….تصویر: لاشه خرس قهوه ای کشته شده توسط شکارچیان غیرمجاز در پارک ملی دنا

علی افشار گفت: پس از گذشت حدود ۱۰ روز از این حادثه، چهار روز قبل (پنجشنبه ۱۳۹۳/۹/۱۳) برای انجام ماموریت گشت و کنترل عازم ارتفاعات پارک ملی دنا شدیم که مجددا حین دوربین کشی در حوالی غروب آفتاب متوجه حضور ۴ نفر از شکارچیانی شدیم که ده روز قبل طی درگیری مسلحانه موفق به فرار شده بودند.

با توجه به شرور بودن این گروه و احتمال درگیری مسلحانه و یا متواری شدن مجدد متخلفین، با اضافه شدن سایر نیروها عملیات در قالب ۳ گروه دو نفره آغاز شد.

یک گروه تنها به دیده بانی مشغول بود و شکارچیان را با دوربین زیر نظر داشت و دو گروه دیگر از دو جهت متفاوت به متخلفین نزدیک می شدند.

در آستانه تاریک شدن هوا شکارچیان به قصد شکار به سمت یک دسته کل و بز وحشی شلیک کردند اما موفق به شکار نشدند.

هوا رو به تاریکی می رفت و شکارچیان با وجود سرمای شدید هوا شب را در ارتفاعات اتراق کردند.

ما نیز به دلیل تاریک شدن هوا به همراه سایر محیط بانان تصمیم گرفتیم دستگیری متخلفین به فردا موکول شود بنابراین شب را کوه گذراندیم.

صبح روز بعد به محض روشن شدن هوا مجددا جهت برخورد با شکارچیان وارد عمل شدیم.

محیط بانان خود را به نزدیک ترین نقطه نسبت به محل اقامت شبانه شکارچیان رسانده و در یک لحظه دونفر از متخلفین را غافگیر کرده و پیش از این که حتی بتوانند سلاح خود را از روی زمین بردارند بازداشت شدند.

……………………..تصویر: دو نفر از شکارچیان شرور پس از دستگیری در  ارتفاعات پارک ملی دنا

مسئول پارک ملی دنا گفت: دو نفر دیگر از گروه چهار نفره متخلفین که شب قبل پیش از تاریک شدن هوا در کنار آنها بودند در زمانی که ما متوجه نشده بودیم و احتمالا پس از تاریکی شب به قصد شکار در بخش دیگری از منطقه از دو متهم بازداشت شده جدا شده بودند.

پس از بازداشت دو متهم مامورین به بازرسی از آنها پرداخته و یک قبضه اسلحه تک لول شکاری، یازده عدد فشنگ چهارپاره و ۵ عدد فشنگ برنو کشف و ضبط گردید اما از اسلحه برنو خبری نبود.

شکارچیان متخلف شب را درون یک غار سپری کرده بودند که در بازرسی از دورن غار متوجه شدیم برای حدود دو هفته اقامت، در درون غار امکانات و آذوقه وجود دارد.

همچنین در بازرسی از گوشی تلفن همراه یکی از متهمین عکس وی به همراه لاشه خرسی که هفته گذشته کشته شده بود کشف گردید.

سمت راست تصویر: علی افشار رئیس پارک ملی دنا / سمت چپ تصویر: دو نفر  از محیط بانان حاضر در عملیات

علی افشار گفت: متهمین بازداشت شده به پاسگاه محیط بانی منتقل و به دلیل شرور و خطرناک بودن بلافاصله طی هماهنگی صورت گرفته به پاسگاه انتظامی تحویل و روانه بازداشتگاه شدند.

صبح شنبه ۹۳/۹/۱۵ هر دو متهم پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده و در جریان تحقیقات و بازجویی ها به شکار خرس قهوه ای در پارک ملی دنا اعتراف نمودند.

همچنین متهمین در جریان بازجویی ها هویت سایر همدستان متواری خود را نیز فاش نمودند که با دستور مقام قضایی حکم جلب سایر متهمین نیز صادر شده است.

 

منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران