vpn و استفاده از تورنت

سلام امروز میخواستم در مورد وی پی ان و استفاده آن برای دانلود و آپلود از تورنت صحبت هایی داشته باشم

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که از وی پی ان برای تورنت استفاده کنید و اکانت وی پی ان شما توسط سایتی که از آن وی پی ان رو تهیه کردید بسته شده باشد ؟

شاید براتون پیش آماده باشه و من میخواهم دلیل این اتفاق رو توضیح دهم.

خرید vpn و استفاده از torrent

vpn و استفاده از تورنت

همانطور که میدانید اکثرا یا میشه گفت تمام وی پی ان ها از آی پی خارج مثلا امریکا و یا اروپا استفاده میکنند و در کشور های اروپایی و مخصوصا در امریکا قوانین copyright اعمال میگردد و به همین دلیل است وقتی شما به وی پی ان متصل هستید و دارید از تورنت استفاده میکنید هویت شما همان آی پی میباشد یعنی اروپا و یا امریکا و وقتی شما در حال استفاده از تورنت میباشید برای آن صاحب سرور که به شما وی پی ان رو ارائه داد است abuse فرستاده میشود و اون شخص مجبور هست جلوی استفاده از این امر رو بگیرد و برای همین مجبور به بستن اکانت شما میشود.

اما تنها استفاده یا همون دانلود از تورنت باعث این اتفاق نمیشود بلکه فرستادن یا میشه گفت seed کردن بیشتر در این امر مداخله میکند .

اما بعضی از دیتا سنتر ها هستند که از این قوانین ( قوانین کپی رایت ) پیروی نکرده و به همین علت است که بعضی مواقع شما از وی پی ان استفاده میکنید و با تورنت دانلود و آپلود میکنید و هیچ اتفاقی برای شما نمی افتد.

اما تعداد دیتا سنتر هایی که اجازه استفاده از تورنت رو میدهند بسیار کم میباشند به همین دلیل است که کاربرانی که میخواهند تورنت دانلود کنند برای خرید vpn و یا خرید کریو بیشتر از این سرویس ها استفاده میکنند که با تورنت مشکلی نداشته باشد

لازم به ذکر است که سرویس های ما هم بر روی دیتا سنتر هایی میباشند که با قوانین کپی رایت و استفاده از تورنت هیچ ممانعتی ندارد و ما به کاربران اجازه این کار رو میدهیم.