Tor در مقابل VPN: کدام برای مرور ناشناس بهتر است؟

Tor در مقابل خرید VPN: هر کدام چه هستند؟

Tor or VPN

در مقایسه Tor در مقابل خرید VPN، کدامیک واقعا برای حریم خصوصی آنلاین، حفاظت از تورنتینگ شما بهتر است؟ در حالیکه هر دو می توانند این کار را انجام دهند، تنها یکی از آنها می توانند همه چیز را انجام دهد.

ابتدا کلمات اختصاری آنها را می شکنیم:

  • The
  • Onion
  • Router

و

  • Virtual
  • Private
  • Network

نگاه به نام های کامل آنها اطلاعات زیادی به شما می دهد. شما می توانید Tor را به صورت لایه هایی با مسیرهای مختلف در وسط آن تصور کنید. می توانید کریو VPN را به عنوان شبکه ای که به صورت خصوصی مجازی است تصور کنید.

Tor در مقابل VPN : خرید VPN چه کاری را به خوبی انجام می دهد

خرید کریو VPN آسانترین و ساده ترین انتخاب است وقتی صحبت از حریم خصوصی آنلاین و امنیت می آید. شما به سادگی می توانید برای داشتن یک VPN ثبت نام کنید. اکنون همه فعالیت های آنلاین شما و هر چیزی که شما با سیستم خود متصل می شوید رمزگذاری و ناشناس خواهد بود.

در اینجا برخی نقاط قوت اصلی VPN ها آورده شده است که عبارتند از:

1- سرعت اتصال بسیار بیشتر از Tor است. اتصال VPN مستقیم است، در حالیکه مسیریابی Tor از طریق لایه هایی از گره ها است. این پیچیدگی سرعت اتصال را به شدت محدود می کند و موجب سقوط آن می شود، در حالیکه کاربران VPN سرعت کمی از دست می دهند بنابراین متوجه آن نمی شوند.

2- کلاینت های VPN شامل تعدادی از ویژگی های بسیار مفید هستند. مثال ها عبارتند از تکنولوژی kill switch برای محافظت از کاهش اتصال و امکان متعادل کردن بار به صورت خودکار و ابزارهای فایروال ها است.

3- به طور کلی امنیت و حریم خصوصی VPN قوی تر است. مرورگر Tor برای استفاده های جدی ساخته نشده است. تورنتیگ با آن مشکل است و توصیه نمی شود. VPN هر کاری را که شما به صورت آنلاین انجام دهید را رمزگذاری می کند در حالیکه امکان تورنت سریع ویدئو ها را نیز به شما می دهد.

هنگامیکه ارائه دهندگان Tor را در مقابل VPN مقایسه می کنید، در نظر گرفتن استفاده جدی از Tor سخت است. در حقیقت ضعف واقعی VPN هزینه آن است.

Tor در مقابل VPN: Tor چه کاری را به خوبی انجام می دهد

بسیاری از مردم از Tor استفاده می کنند، خب آنها از چه ویژگی هایی بهره می برند؟

1- با خروج از آژانس امنیت ملی آمریکا، هیچ کس نمی تواند آدرس IP شما را ردیابی کند.

2- از آنجاییکه یک شبکه جدا است بنابراین دولت ها یا سازمان های دولتی نمی توانند آن را متوقف کنند.

این دو مزیت است که Tor به VPN ها دارد. مورد اول می تواند توسط یک VPN خرید شده خوب انجام گیرد، همه شما باید یکی از این دو را که سیاست های عدم گزارش گیری دارند را انتخاب کنید.

Tor در مقابل VPN :کدام را انتخاب می کنید؟

اگر شما ورشکسته هستید پس هزینه ماهیانه VPN را نمی توانید پرداخت کنید، بنابراین شما مجبور خواهید بود گزینه رایگان را انتخاب کنید: Tor.

اشتباه خواهید کرد! لیستی از سرویس های VPN رایگان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

Tor در کاری که انجام می دهد خوب است و در آن تردیدی نیست. اما در مقایسه با کیفیت بالا، عدم گزارش گیری در سطح VPN نیست.