Proxy در مقابل VPN : چرا VPN قابل اعتمادتر است؟

VPN قابل اعتماد تر از Proxy

vpn-diffrence-proxy

این روزها، بیشتر و بیشتر مردم می خواهند به گشت و گذار ناشناس در اینترنت بپردازند. تا کنون سایتهای VPN و پروکسی در میان مورد علاقه ترین روش ها در این رابطه هستند. برای کاربران تازه، دانستن اینکه از بین این دو کدامیک قابل اعتمادتر و بهتر هستند می تواند گیج کننده باشد. در اصل، VPN و پروکسی مشابه هستند. با این وجود، VPN ها به شکل متفاوتی کار می کنند که آنها را نسبت به پروکسی های قابل اعتمادتر می کند. با این وجود، این بسیار اهمیت دارد که شما درباره شباهت ها و تفاوت های آنها بدانید.

ابتدا، خرید VPN ها و پروکسی ها آدرس های IP شما را پنهان می کنند و بنابراین هویت واقعی شما را پنهان می کنند. ترافیک وب شما به یک سرور پروکسی و سرور VPN تغییر مسیر داده می شود. به این صورت از کامپیوتر شما ظاهر نخواهد شد. در حالت ایده آل، حریم خصوصی آنلاین شما از هر شخص ثالث یا سانسورهای اینترنت حفاظت شده باقی می مانند. اما در واقعیت این همیشه صحت ندارد.

انواع مختلفی از سرورهای پروکسی وجود دارد، مانند Proxy Servers (سرورهای باز)، HTTP Proxy Servers، SOCKS Proxy Servers، Public Proxy Servers، Private Proxy Servers و Web Proxies. هر کدام از آنها روش های مختلفی برای ارائه حریم خصوصی دارند. به طور کلی، تنها دو نوع VPN وجود دارد: دسترسی از راه دور یا اتصال یک کامپیوتر به شبکه و سایت به سایت یا اتصال دو شبکه به یکدیگر. دسترسی از راه دور تنها درون ساختمان استفاده می شود در حالیکه سایت به سایت در خارج از دفتر استفاده می شود.

اما در اینجا تفاوت اصلی بین VPN ها و پروکسی ها درباره قابلیت اعتماد است. ترافیک VPN رمزگذاری شده است در حالیکه پروکسی های معمولی رمزگذاری ای ارائه نمی دهند. با این مشکل، اگر شما در نواحی ای مانند خاورمیانه که دارای سانسورهای جدی روی اینترنت هستید پروکسی ها به طور کلی امن نیستند. به طور مشابه، استفاده از پروکسی برای استفاده از اینترنت با میزیان های Wi-Fi دارای امنیت تضمین شده ای نیست. بعلاوه، بسیاری از پروکسی های وب در بسیاری از دفاتر و مدارس مسدود شده اند. به همین دلیل است که چرا خرید VPN قابل اعتمادتر از پروکسی ها هستند.

در واقع، مدتها قبل از اینکه توسط کسب و کارهای مورد استفاده قرار گیرند در میان افراد محبوب بودند. با یک ارائه دهنده سرویس VPN قابل اعتماد، شرکت ها به کارکنان خود اجازه می دهد تا اطلاعات حساس را حتی در حالیکه دور از محل کار و یا حتی در خانه هستند استفاده کنند. همچنین خرید کریو VPN ها بسیار اقتصادی تر از WAN هستند. VPN مقیاس پذیر است و این یک کمک بزرگ به شرکت هایی است که هدف گسترش دارند. همچنین تعداد زیادی پروتکل های تونلینگ VPN وجود دارد که شما می توانید از میان آنها انتخاب کنید.

البته همه VPN ها و پروکسی ها مشابه نیستند. اگر شما نمی خواهید هزینه ای کرده باشید، می توانید به دنبال VPN ها و پروکسی های رایگان باشید. اما اگر واقعا به دنبال راه حل قابل اعتمادی می گردید، قطعا نیاز به خرید یکی از آنها دارید. VPN های رایگان نیز قابل اعتمادند اما VPN هایی که برای استفاده باید خریداری بشود خیلی بیشتر قابلیت اعتماد دارند. با خرید کریو VPN های قابل اعتماد شما می توانید از یک اتصال سریعتر و امنتر به علاوه پشتیبانی قوی بهره ببرید. پس از همه، فاکتورهای اساسی وجود دارد که شما به آنها نیاز دارید اگر می خواهید به سایت های مسدود شده دسترسی یابید.