HTG چیست؟ لزوم استفاده از رمز نگاری

HTG توضیح می دهد

خرید vpn کریو ؟

چه زمانی باید از رمزنگاری استفاده کرد؟

computer protection

همه چیز را رمز گذاری کنید تا از داده های شما حفاظت کند! با وجود نگرانی در مورد جاسوسی ها  و حفظ حریم خصوصی این روزا این توصیه  متداولی است. اما  کاربران متوسط کامپیوتر واقعا نیازی به رمزگذاری همه چیز ندارند.

خرید کریو

بیشتر سیستم های عامل به طور پیش فرض شامل رمزگذاری هستند، که خوب است. اما، اگر سیستم عامل شما رمز گذاری را به طور پیش فرض نداشت، شما احتمالا احتیاجی ندارید که با استفاده از یک نرم افزار ثالث شروع به رمز گذاری برای همه چیز کنید .

زمانیکه رمز گذاری واقعا کمک می کند

بیاییم از قسمت احساس تمایل به قفل کردن همه فایل های شما به طوری که فقط آنها را ببینید دور شویم . در اینجا موقعیت هایی وجود دارد که رمز گذاری واقعا برای شما کاری انجام می دهد:

حفاظت از اطلاعات حساس اگر لپ تاپ شما به سرقت برود: اگر لپ تاپ شما دزدیده شود ، رمز گذاری مانع این می شود که سارق داد های حساس و اطلاعات مالی  و دیگر چیزهای حساس را ببیند. در واقع، سارقان معمولی احتمالا فقط سخت افزار لپ تا پ شما را می خواهند و احتمالا درایو شما را به سرعت پاک می کنند. اما اگر شما اسناد حساسی بر روی کامپیوتر خود داشته باشید  ، رمز گذاری با معنا است. دزد احتمالا در مورد بیشتر داده های شما مراقب نیست ، هر چند عکس ها، مجموعه MP3 و هر نوع از فیلم های شما که ممکن است آنها را دانلود کرده باشید برای آنها اهمیتی ندارند.

ذخیره سازی یا ارسال داده ها به صورت آنلاین: وقتی که چیزی را ذخیره سازی می کنید مخصوصا داده های حساس، شاید آرشیو اسناد مالی که حاوی اطلاعات شخصی شما مانند شماره تامین اجتماعیتان در سرویس ذخیره سازی آنلاین یا ایمیل کردن آنها برای شخصی دیگر، ممکن است از رمز گذاری استفاده کنید. هر چند، تقریبا همه فایل های شخصی شما احتمالا نیازی به این نوع رمز گذاری ندارند.

در موارد کسب و کار: برای کسب و کار، ممکن است دستورالعمل های تجاری مختلف یا قوانین وجود داشته باشد که نیاز به استفاده رمز گذاری دارند. اینها در نظر گرفته شده است تا از داستان های وحشتناکی که  ما  از درون اتومبیل به سرقت رفتن لپ تاپ های کسب و کار که حاوی پایگاه عظیم داده هایی شامل شماره کارت های اعتباری میلیون ها مشتری است، جلوگیری کنیم. البته این نوع از داده ها باید رمز گذاری شود، (و در واقع، لپ تاپی حاوی این اطلاعات نباید در اتومبیل رها شود). رمزگذاری باید به طور بلقوه داده های شما را از اینکه بوسیله قوانین اجرایی جستجو شوند محافظت کند، اما در تحقیقات جدی شما احتمالا مجبور خواهید بود کلید رمزنگاری خود را افشا کنید. ما در اینجا بیشتر بر روی کاربران متوسط تمرکز می کنیم  نه هر کسی که چیزی جدی برای پنهان کردن از قانون اجرایی دارد.

laptop protection

آیا اطلاعات نیاز دارد تا امن باشد؟

اگر رمز گذاری به طور پیش فرض فعال نباشد، در مورد آن نگران نباشید. ما نمی گوییم شما نیاز به غیر فعال کردن رمز گذاری در همه موارد دارید. با این حال، اگر شما یک دسکتاب معمولی یا کاربران لپ تاپ هستید، اینجا نیاز به ارتقا به  نسخه حرفه ای ویندوز و راه اندازی BitLocker ، رمزگذاری درایوهای خارجی حاوی مقالات و عکس ها یا رفتن از طریق فرایند راه اندازی TrueCrypt برای رمزگذاری درایو داخلی سیستم ندارید.

نسخه اصلی ویندوز 7 و نسخه استاندارد از ویندوز 8.1 بر روی سخت افزار قدیمی اجرا می شود رمز گذاری پیش فرض آسانی را ارائه نمی دهد. اجرای رمز گذاری می تواند یک دردسر باشد و همچنین رفتن به سمت زحمت رمز گذاری همه فایل هایی که شما بر روی سیستم ابری آپلود کرده اید احتیاط و کار بیشتری می طلبد. اگر شما همه عکسای خنده دار گربه  ها را رمز گذاری کنید ، احتمالا وقتتان را اتلاف می کنید .

حتی یک کاربر متوسط کامپیوتر ممکن است گاهی بخواهد که از رمز گذاری استفاده کند. اسناد حساس مالیاتی و کسب و کار که شما ممکن است بخواهید آنها را رمز گذاری کنید، بخصوص اگر شما  آنها را بصورت آنلاین پشتیبان گیری کنید یا اگر به شخص دیگری ارسال کنید . با این حال، عکس های سفر قبلی شما و رزومه کاری شما چیزی نیستند که بخواهید در مورد امنیت آن ها بسیار نگران باشید.

سوال واقعی این است: آیا این نیاز به امنیت دارد؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید تا از رمز گذاری استفاده کنید. اگر نه، در مورد رمز گذاری آن نگران نباشید.

 

need encryption

در مورد جهان واقعی فکر کنید

به یاد داشته باشید: هیچ امنیت کاملی وجود ندارد. ما این را در جهان واقعی قبول کردیم. یک دزد مصصم می تواند با بازیکردن با  کلید ساخته شده در آپارتمان و خانه ما را باز کند. می توانیم امنیت خود را بهبود ببخشیم و جلوی در خانه قفل ضخیم بسازیم ، اما ایم مسئله وحشتناکی است، نیازی به ذکر کردن گرانی اش نیست.

وسواس داشتن بر روی رمزگذاری هر فایل واحد که بر روی هارد درایو خود دارید و سیستم ذخیره سازی ابری یکی از انواع آن است. این بر روی داده هایی تمرکز می کند که نیاز به امنیت ندارند. در عوض، بهتر است که شما زمان خود را صرف ساختن رمز عبور های قویتر ، قادر به احراز هویت دو عاملی، و به طور کلی شیوه های خوب حفظ امنیت کامپیوتر است.

 

http://www.howtogeek.com/200113/htg-explains-when-should-you-use-encryption/