5 مورد از مزایای VPN

VPN فن آوری ای است که یک شبکه خصوصی مجازی ایجاد می کند که کاربر نهایی از طریق آن به کانال رمزگذاری شده متصل می شود.

مزایای خرید VPN و خرید کریو برای کاربران

VPN در میان کاربران خانگی و شرکت های بزرگ محبوبیت دارد. محبوبیت آن به خاطر این واقعیت است که مزایای منحصر بفردی در جهان پر از چالش برای امنیت و حریم خصوصی به ارمغان می آورد.

vpn-useful-1

VPN ها دارای مزایای بی همتایی هستند که امنیت، حفاظت از حریم خصوصی، دسترسی به منابع محدود شده و اتصال بهتر را فراهم می کند.

امنیت

امنیت یکی از بزرگترین چالش ها در جهان بهم پیوسته امروزی است. به محض اینکه کامپیوتر و تلفن همراه شما به اینترنت متصل می شود، شما توسط تعداد نامحددی از برنامه های مخرب، ویروس ها، هکرها و دیگر تهدیدات ناشناخته که ظاهر می شوند مورد هدف قرار می گیرید. نه تنها این، بلکه اطلاعاتی که شما ارسال یا دریافت می کنید ممکن است توسط افرادی قطع، خوانده و یا حتی تغییر داده شوند.

راه حل های امنیتی مانند آنتی ویروس ها، فایروال ها و ..، برای محافظت شما کافی نیستند. یک راه حل جداگانه خارجی برای محافظت از ارتباطات شما از جهان بیرون مورد نیاز است.

در اینجا است که صحبت از خرید VPN و خرید کریو می آید. VPN ها به طور متفاوتی اتصال نا امن بین شما و منابع از راه دور را امن می کنند. VPN ها باید به خصوص در شبکه های عمومی مانند WiFi استفاده شوند. در هر مورد، به عنوان یک قانون کلی هیچ شبکه ای نباید امن در نظر گرفته بشود زیرا جریان ارتباطات در حال گذر از نقاط بسیاری هستند و برای یک مهاجم کافی است که با یکی از این نقاط سازش پیدا کند تا با کانال ارتباطی سازش یابد و بدین صورت اطلاعات جریان یابند.

با این حال، حتی اگر کانال ارتباطی سازش یافته باشد، شما آسیب نمی بینید و یا این آسیب بسیار کم می باشد اگر به VPN متصل شده باشید. به این دلیل که اتصال VPN رمزگذاری شده است و نمی تواند رمزگشایی شود و در نتیجه قابل خواندن نیست. هنگامیکه یک مهاجم ترافیک VPN شما را گرفت او تنها کاراکترهای غیر قابل درک را خواهد دید که از طرف سرور VPN می آیند. در نتیجه، این مهاجم هرگز قادر به دیدن این نخواهد بود که شما از چه منبع از راه دوری متصل شده اید(سایت ها، چت ها و …).

حفاظت از حریم خصوصی

امروز حریم خصوصی یکی دیگر از چالش های جدی است زیرا هنگامیکه شما آنلاین هستید به آسانی شناخته می شوید. به این معنی که هر شخصی از افراد کنجکاو و شرکت های بازاریابی تا سازمان های دولتی می توانند نام، آدرس و موقعیت مکانی شما را با مشکل کمی پیدا کنند.

به محض اینکه شما توسط کامپیوتر یا تلفن موبایل خود به صورت آنلاین متصل می شوید، آدرس IP خود را در اینترنت قابل ردیابی می کنید. این در نهایت اطلاعات شخصی ضروری را آشکار می کند. برای حفاظت خودتان از این مسئله نا خوشایند نمی توانید روی هیچ گونه قوانین یا روی ارائه دهندگان سرویس اینترنت حساب کنید.

به جای آن، برای حفاظت از حریم خصوصی خود باید از VPN ها استفاده کنید. بدین صورت، با خرید VPN هر زمانیکه شما از وب سایت ها بازدید کنید، به رادیو گوش بدهید، چت کنید و غیره، بطور مثال بر اساس آدرس IP و موقعیت مکانی آنها توسط ارائه دهنده VPN شناخته خواهید شد.  اساسا، آدرس IP و جزئیات خصوصی شما پنهان خواهند ماند.

خرید VPN و خرید کریو برای حفاظت از حریم خصوصی بخاطر نقض مکرر اطلاعات شخصی بسیار توصیه می شود. بعلاوه، VPN برای هر فعال سیاسی یک ضرورت است یا هر شخص دیگری که به دلایلی از شناسایی شده اجتناب می کند.

اگرچه راه های دیگر مانند پروکسی های وب برای حفاظت از شما وجود دارند اما آنها به اندازه فن آوری VPN کارآمد نیستند. برای مثال پروکسی ها معمولا اطلاعاتی در مورد IP اصلی از مشتری را ارسال می کنند که آنها در رابطه با حفاظت از حریم خصوصی بی فایده می کند.

دسترسی به منابع محدود شده

برخی اوقات ارائه دهندگان سرویس ها مانند رادیوهای آنلاین، تلویزیون ها و غیره دسترسی را تنها محدود به مشتریانی می کنند که نواحی جغرافیایی خاص یا ارائه دهندگان سرویس اینترنت هستند. زمان های دیگر سیاست کمپانی از اتصال کارکنان به سایت های در دسترس یا منابعی مانند فیسبوک جلوگیری می کنند. چنین محدودیت هایی همیشه منطقی نیستند و برای شما هیچ گزینه ای به جز خرید VPN نمی گذارند.

VPN ها امتیازات متعددی از حضور در مناطق جغرافیایی گوناگون دارند. در حقیقت شما تنها با ارائه دهنده VPN شناسایی شده اید که به شما اجازه دور زدن در هر گونه محدودیت های جغرافیایی را می دهد.

VPN ها به خصوص در کشورهایی مانند چین محبوب هستند که دارای محدودیت های شدیدی است . در برخی کشورها شما می توانید تا وقتیکه به VPN متصل هستید به هر چیزی دسترسی پیدا کنید.

VPN ها همچنین به روش دیگری در محدودیت های دسترسی کار می کنند. شما یا سازمان شما ممکن است تمایل به محدود کردن دسترسی به برخی از منابع خصوصی مانند به اشتراک گذاری فایل تنها یک بخش خاص از شبکه داشته باشید. این از نقطه نظر امنیتی ضروری است زیرا احراز هویت به ندرت برای حفاظت از امنیت اطلاعات حساس کفایت می کند. در اینجا دوباره VPN ها می توانند استفاده شوند و شما می توانید اجازه دهید که تنها شبکه VPN به این چنین منابع حساس خصوصی متصل شود. برای افزایش بهره وری سازمان خود می توانید با خرید کریو نیز به ارتقاء آن کمک کنید.

اتصال بهتر

برخی اوقات مسیرهای اینترنت شما ممکن است بهینه سازی نشده باشد یا پهنای باند شما ممکن است محدود باشد. اینها منجر به یک تجربه ضعیف در گشتن در وب می گردد بخصوص در مورد منابع که در موقعیت های فیزیکی دور از شما قرار گرفته اند.

در چنین مواردی شما می توانید به یک نقطه VPN محلی متصل شوید که مسیرها را برای ترافیک شما به جلو میبرد. این به شما اجازه می دهد یک پهنای باند برای مقصد های دور داشته باشید شبیه بهنای باند در دسترس بین شما و سرور VPN محلی شما باشد.

این چنین اتصال بهتر می تواند مخصوصا در کاربرانی مشاهده شود که ISP های آن ها بین منابع محلی و بین المللی فرق قائل شده اند. این ارائه دهنده گان محدودیت های پهنای باند روی منابع بین المللی را از پیش می برند و شما می توانید تنها با استفاده از VPN از آن اجتناب کنید.

مزایای دیگر

VPN ها مزایای دیگری بسته به نوع ارائه دهنده سرویس VPN که شما در حال استفاده از آن هستید دارند. برای مثال، برخی ارائه دهندگان سرویس VPN به کاربران دیگر اجازه می دهد تا اطلاعات را بین خودشان به راحتی و با سرعت بیشتری به اشتراک بگذارند، بازی کنند و هر فعالیت دیگری را همانند یک شبکه محلی (LAN) اجرا کنند.

مزایای دیگر ممکن است شامل انتقال پورت باشد. به این معنی است که اگر شما منابعی مانند سرور وب، دوربین IP و غیره داشته باشید که می خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید یا به صورت از راه دور به منابع دسترسی داشته باشید، از VPN برای این اهداف استفاده کنید. این بخصوص زمانی مفید است که منابع شما درون یک شبکه محلی واقع است و یک آدرس IP داخلی دارد. در چنین مواردی این منابع می توانند پیکربندی شوند تا به VPN متصل شوند و بنابراین یک IP خارجی دریافت می کنند که می تواند در دسترس باشد.

هنگامیکه شما هر یک از مزایای فوق العاده بالا را یافتید دو انتخاب خواهید داشت. اینکه یک سرور VPN را خودتان نصب کنید یا به اشتراک یه ارائه دهنده سرویس VPN درآیید. در صورت تمایل برای اشتراک می توانید از این سایت دیدن کنید، در این سایت امکان خرید VPN و خرید کریو برای شما قرار داده شده است.  بیشتر مزایا، به خصوص مواردی که درباره حفاظت از حریم خصوصی هستند، نیاز به استفاده از ارائه دهندگان سرویس ثابت دارد.