5 مزیت OpenVPN که شما باید بدانید

OpenVPN دارای مزایای فراوانی است که 5 مورد آنها مهمترین اند

open-vpn-benefits

خرید VPN به عنوان بهترین راه برای مرور ناشناس وب ارائه شده است. علاوه بر انعطاف پذیر بودن، از فن آوری های مشابه دیگر امن تر می باشد. با کریو VPN، ترافیک رمزگذاری شده است که به این معنا است که هیچ شخص ثالثی نمی تواند به سادگی به داده های شما دست یابد. کاربران موبایل نیز وقتی در حال استفاده از Wi-Fi عمومی هستند حفاظت شده اند.نمایندگان فروش VPN پروتکل های امنیتی متفاوتی برای انتخاب ارائه می دهد و OpenVPN یکی از آنها است. در اینجا به برخی از مزایای قابل توجه آن اشاره می کنیم:

  • نصب و استفاده بسیار آسان

در سال 2002 منتشر شده است، این نرم افزار نصب و استفاده آسانی دارد. شما می توانید آن را روی سرور و کلاینت روی هر سیستم عاملی (مانند Linux, Windows, Mac OS X و غیره) بدون محدودیت نصب کنید. سرور OpenVPN تا زمان درخواست کلاینت برای اتصال منتظر می ماند و کلاینت اتصال را بر طبق پیکربندی داده شده ایجاد می کند.

  • ارائه سطح امنیت بالا

OpenVPN ویژگی های امنیتی مختلفی مانند احراز هویت دو مرحله ای، گواهی های دیجیتالی و رمزگذاری های استاندارد بسیار قوی را ارائه می دهد. از پروتکل های امنیت رمزگذاری OpenSSL و پروتکل SSL v3/TLS v1 استفاده می کند. الگوریتم های رمزگذاری (مانند Blowfish, 3DES, CAST-128) استفاده می شوند به نداشتن مشکلات جدی امنیتی معروفند. 128-bit Blowfish یک رمزنگاری پیش فرض OpenVPN است، اما AES جدیدت امنیت بیشتری فراهم می کند.

  • بسیار قابل تنظیم و انعطاف پذیر

OpenVPN در مقایسه با دیگر پروتکل های امنیتی به شدت قابل تنظیم است. می تواند تنظیم شود تا روی هر پورتی اجرا شود اما برای اجرا روی TCP پورت 443 شناخته شده است. این باعث می شود ترافیک OpenVPN سخت تر تشخیص داده بشود و کمتر مسدود بشود. در طول راه اندازی، OpenVPN نقاط مختلفی را ارائه می دهد که آن را برای همه انواع کاربران انعطاف پذیر می سازد. اتصالات می توانند از طریق هر پروکسی در دسترس و فایروال تونل شوند در نتیجه حفاظت اضافی فراهم می کنند.

  • پشتیبانی قوی

OpenVPN به شما برای دانلود کردن برنامه های ثالث نیاز دارد اما پشتیبانی آن فوق العاده است. با توجه به محبوبیت آن، در حال حاضر طرفداران زیادی در جهان بدست آورده است. نیازی به بیان نیست، OpenVPN می تواند روی دستگاههای موبایل متصل شده و به خوبی با سیستم عامل های مختلف مانند Apple’s iOS  و  Android کار کند. دریافت پشتیبانی هرگز یک مشکل برای کاربران OpenVPN نیست.

  • قابلیت اعتماد بالا

با OpenVPN، هیچ داده ای از بین نمی رود حتی اگر برای سیستم مشکلی پیش آید. در عوض، شبکه متوقف می شود و تعمیرات و پیکربندی فورا انجام می شود. این ویژگی همچنین به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی عمل می کند. OpenVPN به عنوان پایدارترین و قابل اعتماد ترین پروتکل VPN روی روترهای وایرلس و شبکه های غیر قابل اعتماد در نظر گرفته شده است. هنگامیکه صحبت از سرعت می آید حتی در فواصل دور به طور قابل توجهی سریع است. به این دلیل است که بسیاری از ارائه دهندگان جهت فروش VPN آن را پیشنهاد می دهند.