چگونه اولین سرور خود را راه اندازی کنیم

چگونه اولین سرور خود را راه اندازی کنیم

بخش اول

وقتیکه کسب و کار شما رشد می کند و تعداد کارکنان گسترش می یابد، نیاز به استفاده از یک سرور برای ذخیره سازی فایلها و اجرای برنامه های کاربردی افزایش پیدا می کند، از جمله برای ایمیل.

با فن آوری، مانند مجازی سازی، شما میتوانید تعداد زیادی سیستم عامل سرور (OS) در حال اجرا در سخت افزارهای فیزیکی یکسان داشته باشید. این ممکن یک وظیفه دلهره آور به نظر برسد اما این نسبتا ساده است و بیشتر سرورهای پایه می توانند در عرض یک ساعت پیکر بندی شوند.

باید مطمئن شد که سروری که شما خریده اید به روز باشدبه این صورت است که میتوانید مزایای فن آوری مثل مجازی سازی را برداشت کنید. آخرین پردازنده های Intel  و AMD دارای ویژگی ها و افزودنی هایی هستند که مجازی سازی را سریع و ارزان پشتیبانی می کند، و به شما این اجازه را می دهد تا هر قطره از عملکرد خارج از سیستم را وارد کنید.

  • برنامه ریزی نصب و راه اندازی

هنگام برنامه ریزی نصب و راه اندازی سیستم عامل سرور لازم است مطمئن شوید  سخت افراز مناسب در محل است. ویندوز سرور 2012 یک سیستم عامل 64 بیت است، پس نمیتواند روی یک سرور در حال اجرا 32 نصب شود.

با این آخرین نسخه ، تنها دو نسخه از سیستم عامل وجود دارد، Standard  و Datacenter . ما قصد داریم تا نسخه استاندارد را دنبال کنیم. ( هیچ تفاوتی از ویژگی های بین این دو نسخه نیست، تنها تفاوت در پشتیباتی از سخت افزار و دستگاههای مجازی مهمان وجود دارد.)

همچنین، این یک برند نصب جدید خواهد بود، بنابراین ما نباید نگرانی در مورد پشتیبان گیری دادها و برنامه های کاربردی داشته باشیم. (اگرچه قبلا این همیشه این ایده در صورت خرابی های آینده خوب بوده)

 

windows server installation

  • نصب اولیه

با فرض اینکه یک دیسک نصب موجود باشد، این دیسک را درون کامپیوتر قرار دهید و برروی سرور سوییچ کنید. وقتی از شما خواسته شد، هر کلید را برای بوت از دیسک فشار دهید. فایلها شروع به بارگذاری می کنند و در صفحه بعدی جعبه گفتگو زبان نشان داده می شود.

زبان، همچنین ارز و زمان و صفحه کلید مورد نظر را انتخاب کنید . روی گزینه NEXT کلیک کنید. بعد از آن جعبه دیالوگ باز می شود روی گزینه Install کلیک کنید.

ما همچنین باید تصمیم بگیریم چه نوع از نصب بسازیم. هسته سرور کمترین اثر تاسیسات دارند و و برای وظایف بزرگ است جاییکه لازم نیست تا رابط کاربر گرافیکی (GUI) استفاده شود – روی صفحه کلیک کنید و بکشید کاری که بیشتر ما هر روز انجام می دهیم- اما بمنظور راهنمایی، ما سیستم عامل را با رابط کاربری گرافیکی کامل  نصب خواهیم کرد . پس روی تیک (چک) جعبه کلیک کنید تا شرایط مجوز برای پذیرش قبول گردد و روی “NEXT” کلیک کنید.

در صفحه بعد از شما خواسته تا نوع نصبی که می خواهید را انتخاب کنید. این یک نصب تازه است پس ما Custom را انتخاب میکنیم: نصب ویندوز تنها (پیشرفته)

 

server installation

  • نصب و راه اندازی

سپس شما باید مشخص کنید که ویندوز کجا نصب شود. در این مورد ما در حال نصب روی پارتیشن اولیه هستیم ( شما همپنین می توانید لینک گزینه های درایو در جعبه دیالوگ برای پیکربندی هر یک از درایوهای متصل به سرور را در صورت ازوم استفاده کنید.)

پس از آن ویندوز خودش و سرور شما را نصب می کند . اینکه چه مدت طول بکشد به مشخصات سرور شما بستگی دارد. پس از تکمیل شدن از شما خواسته می شود تا رمز عبور مدیر برای نصب های جدید ارائه دهید. رمز عبور را تایپ کنید و روی “ NEXT” کلیک کنید.

 

 

www.techradar.com/news/computing/servers/how-to-set-up-your-first-server-1166915/1