پروتکل های VPN چه هستند؟ یک توضیح مفصل

پیدا کردن یک ارائه دهنده VPN و خرید VPN که نیاز های شما را تامین کند باید کار ساده ای باشد، اما همه ارائه دهندگان در دسترس و داشتن پروتکل های VPN مختلف، این کمی پیچیده است. فهمیدن آنچه هر ارائه دهنده باید فراهم کند در تصمیم برای انتخاب سرویس مورد نظرتان به شما کمک خواهد کرد.برای خرید هر یک از این وی پی ان ها میتوانید به parsvpn.online مراجعه کنید.

VPN_Protocols

اولین چیزی که شما نیاز دارید بدانید این است همه این پروتکل های VPN چه کاری انجام می دهند. برای مثال، PPTP VPN رمز گذاری 128 بیتی دارد که چیزی است که بیشتر کاربران نیاز دارند. با این حال، اگر شما پروتکل های VPN بیشتری بخواهید، شما باید به چیزی مانند Open VPN نیاز دارید که رمزگذاری 256 بیتی دارد که بوسیله بیشتر شرکتهای کارت اعتباری و بانک ها استفاده می شود. سپس، پروتکل VPN جدیدتر برای ویندوز ویستا و ویندوز 7 وجود دارد که SSTP VPN است. اکنون شما از خودتان می پرسید که معنی همه اینا چیست. در اینجا به این سوال پاسخ داده شده است.

خرید پروتکل Open VPN

خرید Open VPN یکی از محبوبترین پروتکل های VPN است که بوسیله ارائه دهندگان پیشنهاد شده است. این همچنین SSL نیز نامیده می شود، اما می تواند راه اندازی آن کمی مشکلتر باشد، اگرچه هنوز بسیار ساده است. دلیل اینکه Open VPN بسیار محبوب است این است که با Apple، Linux و Windows سازگار است. بنابراین پیدا کردن ارائه دهنده VPN که شما می توانید با کامپیوتر خود استفاده کنید آسانتر است اگر VPN این پروتکل را داشته باشد.

فایده دیگر پروتکل Open VPN  این است که می تواند روی روترهای DD-WRT  نصب بشود، اما باید VPN را چک کنید تا مطمئن شوید آنها دستورالعمل را ارائه می دهند. با این حال، Open VPN دستگاههایی مانند موبایل اندروید یا iOS را پشتیبانی نمی کنند. این پروتکل با رمزگذاری 128 و 256 بیتی می آید. بیت های بیشتر به معنی امنیت بیشتر است.

خرید پروتکل PPTP VPN

بسیاری ارائه دهندگان VPN دیگر پروتکل محبوب که Point to Point Tunneling Protocol یا PPTP نامیده می شود را ارائه می دهند. این پروتکل متداولترین پروتکل استفاده شده توسط ارائه دهندگان VPN است. پروتکل PPTP VPN به شما اجازه می دهد که از طریق سرویس اینترنت کنونی خود دسترسی به VPN را داشته باشید، اما برای شما نام کاربری و رمزعبور فراهم می کند تا تضمین کند کار شما رمزگذاری شده است. نیازی به نصب هیچ نرم افزاری برای کامپیوتر شما نیست. تنها یک رمزگذاری 128 بیتی دارد، اما باید برای بیشتر کاربران کافی باشد. پروتکل PPTP VPN در بیشتر دستگاه های کامپیوتر مانند  Windows، Linux ، Apple ،  iOS ، دستگاه های موبایل اندروید و موبایل ویندوز و همچنین روترهای DD-WRT کار می کند.

خرید پروتکل های SSTP VPN

یکی از تازه ترین پروتکل ها است که در حال استفاده شدن بوسیله ارائه پروتکل SSTP VPN است. به عنوان Secure Socket Tunneling Protocol  شناخته شده است و برای کار با ویندوز ویستا و ویندوز 7 طراحی شده است. مزیت این پروتکل این است که تشخیص آن برای بسیاری از ISP ها مشکل است. اگر شما با استفاده از پروتکل PPTP VPN مشکلی در دسترسی به وب سیاتهای محدود شده دارید، در نتیجه این پروتکلی است که باید به جستجوی آن باشید. این پروتکل از TCP Port 443 برای جابجا کردن همه پروتکل شما استفاده می کند. این پورت مشابهی برای بسیاری سایتهای تجارت الکترونیک، بانک ها و شرکت های کارتهای اعتباری است. با استفاده از این پورت احتمال محدود شدن دسترسی شما توسط ISP کمتر است.

این توضیحات مفید برای پروتکل های مختلف VPN به شما در تصمیم گیری این که کدام ارائه دهنده VPN را استفاده کنید کمک خواهد کرد. بهتر است قبل از پرداخت برای سرویس VPN بدانید چه می خواهید و به چه احتیاج دارید.