نیاز به خرید VPN دستگاه موبایل

پیاده سازی VPN بر روی دستگاه موبایل

enterprise-network

VPN اشاره به اتصال امن بین یک دستگاه موبایل و یک دروازه VPN یا سرور نصب شده در شبکه شرکت دارد.پس از خرید VPN هنگامیکه یک تونل VPN بین یک دستگاه و دروازه VPN نصب شده باشد، همه ارتباطات روی تونل رمزگذاری شده است. این رمزگذاری امنیت برای داده های تبادل شده بین دستگاه و شبکه شرکت را فراهم می کند.

هکرها می توانند روی داده هایی که رمزگذاری شده نیستند جاسوسی کنند. برای مثال، برای یک هکر در کافی شاپ امکان پذیر است که روی داده های رمزگذاری نشده دریافت شده روی دستگاه اشخاص دیگر جاسوسی کند. به این دلیل است که شما می خواهید کاربر نهایی که می خواهد از مکان های عمومی به داده های شرکت دسترسی یابد از طریق خرید کریو VPN متصل شود.

شما ممکن است با استفاده از خرید VPN و خرید کریو از کامپیوتر خود در خانه به شبکه شرکت متصل شود. فن آوری مشابه برای چندین دستگاه موبایل در دسترس است. یک اتصال VPN ارتباط داده ها از و به دستگاه را رمزگذاری می کند، در نتیجه این برای هکرها غیر ممکن می شود که در طول تبادل بتوانند داده ها را سرقت کنند.

بنابراین، نیاز مهم از رمزگذاری داده به اجرا درآوردن دسترسی VPN به عنوان یک نیاز ملزم است. اگر شما یک مدیر IT هستید، به معنی تاکیید بر داشتن VPN برای همه کاربران دستگاه موبایل برای اتصال به ایمیل کاری یا دیگر برنامه ها است. بیشتر فروشندگان VPN مانند Cisco و Juniper نرم افزارهای VPN در دسترس برای همه یا بیشتر انواع دستگاه دارند.

*نکته : پیاده سازی VPN بر روی دستگاه موبایل شما را مجهز به داشتن سرور VPN یا دروازه نصب شده در شبکه خود می کند. دستگاه ها نیاز به اتصال به سرور دارند وقتیکه تونل VPN را راه اندازی می کنند.

در اینجا سیاست های VPN وجود دارند که شما بخواهید بر روی دستگاه موبایل خود اجرا کنید:

  • به کاربران اجازه بررسی ایمیل شرکت را بدهید، صفحات اینترانت را مرور کنید و از برنامه های سرور کلاینت استفاده کنید.
  • اجرای احراز هویت قوی روی دستگاه ها از جمله در یک یا بیش از یک نوع روش:
  • نام کاربری و رمزعبور
  • تایید اعتبار بر اساس گواهی
  • یکبار رمز عبور (کلمه عبور پس از یک بار استفاده منقضی می شود)
  • مدیریت یک مجموعه سیاست های واحد نه تنها برای موبایل، بلکه برای کامپیوترهای ویندوز و مک.

*نکته: احراز هویت مبتنی بر گواهی و احراز هویت با یک بار رمز شما را ملزم به بکار بردن گواهی ها برای دستگاه موبایل و همچنین تنظیم زیر ساخت برای پیکربندی سرور یکبار رمز عبور می کند.

در نهایت، VPN یا به طور کلی اتصال امن از دستگاه های موبایل به شبکه شرکت ممکن است از دستگاه های شرکت به دستگاه های شخصی متفاوت باشد. برای مثال، دستگاه های BlackBerry از یک اتصال  امن به سرور شرکت BlackBerry محافظت می کنند که این به طور معمول در شبکه شرکت نصب شده است و شما را از داشتن VPN بی نیاز می کند. با وجود تمام موارد گفته شده برای همه انواع دستگاه های موبایل بهتر است یک سرویس VPN کریو خرید شود.