نگه نداشتن هیچ گزارشی، چرا این برای کاربران VPN مهم است

گفته می شود در جهان امروز هیچ چیزی مانند راز داری یا حریم خصوصی ، برای عموم مردم جهان نیست. حیرت انگیز است که چه مقدار اطلاعات می توان در مورد یک شخص می توان از اینترنت پیدا کرد، در بعضی موارد می توان همه چیز را در مورد افراد یافت.

Store VPN Logs

این احساس نا امنی مردم را واداشته است که به سمت خرید و استفاده از سرویس هایی مانند VPN ها بروند که فعالیتهای اینترنتی آنها را از جاسوسان بپوشاند و آنها را از هر کسی که بخواهد فعالیتهای آن ها را نظارت کند و به حریم خصوصی آنها تجاوز کند مخفی کند. با این حال، خطر مشابهی در استفاده از VPN و کریو ها نیز وجود دارد.

گزارش ها ی VPN چه هستند؟

قبل از اینکه به این بپردازیم که چرا گزارش گیری مهم است، باید ابتدا ببینیم گزارش اینترنت چیست. گزارش اینترنت یک سابقه در مورد وب سایتهایی است که افراد از آنها بازدید می کنند و همچنین زمانی که این بازدید را انجام می دهند.

برای گفتن با ساده ترین اصطلاحات، گزارش با جزئیات از وب سایتهایی که شما مشاهده کرده اید و زمان آن است. توضیح می تواند گسترده تر بشود هنگامیکه ISP هایی وجود دارند که حتی ایمیل ها و ارتباطات شما که بر روی اینترنت به سیستم دیگری ارسال کرده اید را نیز می خوانند .

اکنون، این کاملا آشکار است که هر کاری که شما انجام می دهید ثبت و ذخیره می شود. چیزی که حتی باعث تهدید بیشتر می شود این است که ISP ها نیاز داشته باشند گزارشات پر جزئیاتی از کاربر برای ارائه به دادگاه آماده کنند. ارائه دهنده سرویس اینترنت شما، همچنین دولت، همیشه بر روی کارهایی که روی اینترنت انجام می دهید نظارت می کنند برای اینکه هر گونه رفتار مشکوکی را بیابند. گزاش ها شرحی از فعالیتهای اینترنتی شما می دهند.

چرا عدم نگه داشتن گزارش ها برای کاربران VPN مهم است؟

پس از خرید هنگامیکه از یک کریو VPN استفاده می کنید، همه ISP شما می توانند ببیند که شما به سرور VPN متصل هستید. هر چه شما انجام می دهید از آنها پنهان شده است یا دولت یا هر کسی که می خواهد با کشف آدرس IP شما به فعالیتهای شما دست یابد. با این حال، اگرچه شما در جهان نامرئی شده اید، فعالیتهایی که انجام می دهید به وضوح توسط سرویس VPN که به آن متصل هستید دیده می شود.

اکنون، دلیل اصلی که مردم VPN را انتخاب می کنند برای جلوگیری از نگه داری گزارشات اینترنت آنها است. بنابراین این کاملا حیاتی است که VPN را انتخاب کنند که هیچ نوع از گزارشات را نگه نمی دارد. VPN ممکن است کاملا همه فعالیتهای شما را ببیند، اما تا زمانیکه گزارشات اینترنت را نگه ندارد، کسی نمی تواند پیدا کند که شما بر روی اینترنت چه کارهایی انجام داده اید.

باید چه کاری انجام دهید؟

بهترین سناریو این است که بدنبال VPN باشید که هیچ گزارشی نگه نمی دارد. آنچه شما باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید دانستن در مورد سیاست های گزارش گیری آنها است. برخی VPN ها گزارش ها را برای چند روز نگه می دارند در حالیکه بقیه اصلا گزارشی نگه نمی دارند. اگر شما چیز قطعی ای در مورد سیاست های حریم خصوصی پیدا نکردید، از قسمت پشتیبانی مشتریان آنها قبل از خرید VPN سوال کنید.

نتیجه گیری

حفظ حریم خصوصی همانند دزدی هویت و نظارت بر فعالیت ها هر روزه در حال تبدیل شدن به یک موضوع جدی است. اگرچه استفاده از VPN می تواند به شما کمک کند، اگر خود VPN گزارشات با جزئیاتی در مورد اطلاعات خصوصی یا فعالیتهای اینترنتی شما نگه دارد، پس کاملا آن هدف شکست می خورد. از آنجائیکه ISP ها پیمانکاران خصوصی هستند، آنها برای افشاء کردن گزارشات حریم خصوصی مسئول نیستند.

با این حال، از آنجاییکه خرید  VPN و کریو ها به منظور ارائه حریم خصوصی هستند، شما باید مطمئن بشوید که VPN انتخاب کرده اید که گزارشی نگه نمی دارد، بنابراین، شما کاملا از چشمان کنجکاو و ناشناس در اینترنت امن هستید.