راه اندازی VPN موبایل

خرید کریو VPNموبایل پیکربندی شبکه ای در دستگاه های موبایل است مانند کامپیوترهای نوت بوک یا دستیاران دیجیتال شخصی (PDAs) دسترسی به شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا یک اینترانت در حالیکه از یک موقعیت فیزیکی به دیگری جابجا می شود را ممکن می سازد.

یک VPN موبایل موثر خدمات مستمر برای کاربران فراهم می کند و می تواند به طور یکپارچه ای دسترسی شبکه های عمومی متعدد و شبکه های خصوصی را تغییر دهد. عملکرد یک VPN انتقال داده های موبایل بدون به خطر انداختن امنیت و حریم خصوصی است.

توضیح تجهیزات مورد نیاز برای VPN موبایل و نحوه کار آن:

mobile-vpn-tunnel

PPTP، IPsec و SSL VPN دستگاه در انتهای تونل را با آدرس IP شناسایی می کند. این برای کاربرای به خوبی کار می کند که از دستگاه های ثابت تونل ایجاد می کنند: یک دستگاه خانگی PC بر روی پهنای باند ناحیه مسکونی، یک لپ تاپ بر روی LAN یا یک PDA روی وای فای. اما قرار دادن آن بر روی دستگاه های در حال حرکت کمی تغییر می کند. یک کلاینت کریو VPN معمولی به سادگی نمی تواند این چنین تغییراتی را قبول کند. تونل دچار اختلال می شود، برنامه های کاربردی قطع می شوند یا زمان تمام می شود و کاربر باید ارتباط کاری خود را مجددا برقرار سازد.

نرم افزارهای VPN موبایل از فروشندگان مختلف مانند Columbitech، Ecutel، IBM، ipUnplugged، Motorola, NetMotion, Nokia, Padcom برای انطباق با این تغییرات طراحی شده اند. در یک VPN موبایل، یک سرور VPN همواره در شبکه شرکت قرار داده شده است و یک دسترسی تونل امن توسط احراز هویت کلاینت های VPN را ایجاد می کند. با این حال تونل های VPN موبایل به آدرس های IP فیزیکی گره نخورده است. در عوض، پس از خرید کریو VPN هر تونل به یک آدرس IP منطقی محدود شده است. آدرس IP منطقی به دستگاه موبایل مرتبط است و فرقی نمی کند که موبایل در کجا باشد. به طور مثال: یک کلاینت VPN موبایل می تواند:

  • از یک AP وایرلس به دیگری روی یک Wi-Fi عمومی جابجا شود.
  • از حالت Wi-Fi خارج شود و از اتصال 3G استفاده کند.
  • از اتصال 3G خارج و به اتصال کند تر 2G متصل شود.
  • پس از بازگشت به دفتر شروع به استفاده از LAN کند.

در این مثال، کلاینت VPN موبایل از چهار یا پنج آدرس IP مختلف استفاده می کند در حالیکه آدرس IP منطقی را نیز حفظ می کند. برنامه های کاربردی در حال اجرا روی دستگاه موبایل و درون شبکه شرکت از طریق یک آدرس IP منطقی در ارتباط هستند.