راهنمای خرید vpn حریم خصوصی آنلاین

راهنمای حریم خصوصی آنلاین: 3 راه برای کنترل ردپای دیجیتال شما

digital footprint

شما سوابق خود و اینکه چه کسی هستید و به چه چیزی علاقه دارید را در سراسر اینترنت باقی می گذارید. در اینجا نحوه محدود کردن آنچه شما پشت سرتان باقی می گذارید بیان شده است.

همانند ردپای واقعی، آثار دیجیتالی سوابق جایی که شما بوده اید و کاری که کرده اید را باقی می گذارد. آنها جستجوهای شما را نشان می دهند، چه چیزی خریده اید، کدام سایت را بازدید کرده اید، نظرات شما که در رسانه های اجتماعی بیان کرده اید.

بسیاری از شرکت های غیر انتفاعی، هر دو قانونی و مجرمانه، می توانند از شناختن بیشتر شما سود ببرند. و دولت ها هم همینطور برای این عمل اقدام می کنند.

بنابراین ایده خوبی است که کنترل ردپای دیجیتالی خود را بدست بگیرید.

 

خرید vpn

  • در مورد رسانه های اجتماعی مراقب باشید

با خرید vpn در هر سرویس آنلاینی که شما استفاده می کنید، تنظیمات خصوصی را بررسی کنید. به عنوان مثال، برای فیسبوک، شما می توانید این قسمت را با کلیک کردن روی آیکون قفل در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش و رفتن از طریق گزینه های مختلف پیدا کنید.

social media

اما این کافی نیست. قبل از اینکه status خود را ارسال کنید، دوباره بررسی کنید که چه گفته اید و ببینید که این همان چیزی است که می خواهید پدر و ماردرتان، فرزندانتان، قوانین و مقررات جامعه، رئیس شما و IRS بخوانند. و بعد از اینکه مطمئن شدید آن را ارسال کنید تا بقیه مردم نیز بتوانند آن راببیند.و میتوانید vpn خرید کنید.

  • از هویت های چندگانه استفاده کنید

VPN اطلاعاتی که شما با یک وب سایت به اشتراک می گذارید می تواند با اطلاعات شما در وب سایت دیگر ترکیب شود و یک پیشینه کامل از اینکه شما چه کسی هستید بوجود آورد. برای حافظت از خودتان سعی کنید تا در سایت های مختلف افراد مختلفی باشید.

خرید سایت های کمی هستند که شما را از طریق نام شناسایی می کنند، بنابراین برای سایتهای مختلف از ادرس های مختلف استفاده کنید. شما ممکن است بخواهید کارت های اعتباری مختلف را ملاحظه کنید.

create vpn account

محوکردن، یک گوگل کروم رایگان یا فایرفاکس اضافی، به شما اجازه پوشاندن آدرس ایمیلتان را می دهند. هنگامیکه شما آدرس ایمیل خود را در فرم وب وارد می کنید، محو کردن به شما گزینه ایجاد جدید را می دهد، به جای آن یک آدرس تصادفی بگذارید. آن آدرس برای آدرس واقعی شما اراسال می شود که فرستنده هرگز نمی بیند.

3-مرور به طور خصوصی

مرورگر شما به طو وحشتناکی اطلاعات زیادی در مورد شما دارد، و می تواند این اطلاعات را با غریبه های زیادی به اشتراک بگذارد. اما روشهایی برای کنترل آن وجود دارد.

مرورگر شما به طور قطع یک حالت خصوصی دارد ، جاییکه کوکی ها، جستجوها، تاریخچه ذخیره نخواهد شد. در کروم این New incognito window نامیده می شود. در Internet Explorer و Edge ، این قسمت InPrivate Browsing نامیده می شود. در فایرفاکس، New Private Window است. اما این بخش کامل نیست. ISP شما هنوز هم می تواند که شما کجا می روید و هر سایتی که شما نگاه می کنید هنوز هم در آدرس IP  شما دیده می شود.

firefox Private Window

خرید کریو : یک راه حل بهتر استفاده از مرورگر Tor است که ادرس IP شما را پنهان و همه چیزهایی که بین کامپیوتر شما جایی که با آن ارتباط دارید رد و بدل شده را رمز گذاری می کند. شما می توانید به آن بعنوان یک حالت خیلی خیلی خصوصی فکر کنید. همچنین خرید وی پی ان ، خرید کریو و نیز خرید فیلتر شکن راه هایی برای حفاظت ارتباط بین شما و سایت مقصد میباشد که در بین راه امکان سرقت اطلاعات به هیچ وجه وجود ندارد.

www.pcworld.com/article/3020163/internet/online-privacy-tips-3-ways-to-control-your-digital-footprint.html