خرید vps

خرید vpn

vps چیست

VPS مخفف عبارت (Virtual Private Server) به معنای “سرور مجازی” می باشد ، بر روی هر ابر سرور چندین سرور مجازی قرار می گیرد که کاملاً دارای سیستم عامل و محیط ایزوله شده برای هر کدام از سرورهای مجازی می باشد.

VPS

VPS

 

VPS

سرور مجازی اختصاصی (Virtual Private Server) ایده‌آل برای شرکتها، سازمانها و سایتهایی است که نیاز به منابع بیشتری برای ارائه خدمات خود دارند. سرور مجازی، حد فاصل بین سرویس هاستینگ مشترک و سرور اختصاصی است. در سرویس هاستینگ مشترک تعداد زیادی وب سایت روی یک سرور قرار میگیرند و در مقابل سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد که بدون داشتن توجیه مالی تهیه آن به صرفه نخواهد بود.

هاستینگ سرور مجازی با داشتن برتری در امکانات و منابع نسبت به سرویس هاستینگ مشترک، و قیمت مناسب تر نسبت به سرویس سرور اختصاصی، مناسب برای اکثر سایتهای مهم و پربازدید است.

موارد مورد استفاده سرور مجازی

از سرور مجازی برای مدیریت سایت ها به عنوان فضای میزبانی وب، یا برای به دست گرفتن کنترل یک وب سایت دیگر از راه دور و یا برای پیاده سازی و اجرای کدها یا نرم افزار های خاص روی یک سرور استفاده می شود. از جمله برای اینکه از یک سرور مجازی به عنوان فضای میزبانی برای یک وب سایت استفاده شود، باید از سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس استفاده کرد. معمولا سرور های مجازی، از مجازی ساز ها و یا سیستم عامل های لینوکس و ویندوز استفاده می کنند. فضای کاربری سرور مجازی ویندوز، دقیقا مثل دسکتاپ ویندوز در کامپیوتر خانگی شماست؛ با همان امکانات؛ و شکل و شمایل آن، بستگی به نوع ویندوزی که روی آن نصب شده است (اکس پی، ویستا، سون و…) دارد.

سرور ها کجا هستند؟

سرور ها همان جایی قرار دارند که سرور اختصاصی پشتیبان آن قرار دارد. در ایران معمولا دو نوع سرور مجازی ایران و سرور مجازی خارج (آلمان، امریکا، هلند و…) ارائه می شود. بسته به موارد نیاز به استفاده، گرفتن سرور از کشور های مختلف پیشنهاد می شود.

 

منبع : ویکی پیدا