خرید VPN چگونه باید انجام شود؟

خرید VPN چگونه باید انجام شود؟ 

اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی واژه‌هایی به حساب می‌آیند که امروزه بسیار زیاد می‌شنوید و افراد از آن‌ها بسیار استفاده می‌کنند. نسل جدید امروزه به دنبال انواع ارتباطات و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی هستند و تلاش می‌کنند تا از اتفاق‌هایی که در دنیای مجازی اتفاق می‌افتد عقب نمانند؛ اما برخی شبکه‌ها خطراتی را برای دولت‌ و نسل جوان به همراه دارند و به همین دلیل بعضی از کشورها تصمیم می‌گیرند که شبکه‌های اجتماعی را که با فرهنگ کشورشان مغایرت دارد، فیلتر کنند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی خرید vpn بپردازیم.

خرید vpn

فیلتر کردن یعنی ایجاد انسداد برای یک سایت و در نظر گرفتن محدودیت تا مردم یک کشور نتوانند به سایت مورد نظر دسترسی کامل داشته باشند، در این شرایط کاربر باید به خرید vpn بپردازد که در ادامه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

 

وی پی ان را شبکه خصوصی مجازی نیز می‌نامند که این شبکه اطلاعات را از طریق اینترنت منتقل می‌کند. در وی پی ان از رمزنگار و احراز هویت استفاده می‌شود تا ارتباط کاربر با شبکه­های فیلتر شده اختصاصی باقی بماند؛ با گسترش ارتباطات در دنیا، بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در گذشته به‌صورت منطقه‌ای کار می‌کردند، اکنون احتیاج دارند تا بتوانند در سطح جهان کالاها و تولیدات خود را ارائه دهد.

نکات خرید وی پی ان

امروزه اکثر شرکت و کمپانی­های بزرگ در سطح جهان دارای دفاتر و نمایندگی­های متفاوتی هستند که برای برقراری ارتباط سریع و مطمئن با یکدیگر، نیازمند برنامه‌ای در دنیای مجازی هستند که قابل‌اعتماد باشد. اکثر این شرکت‌ و سازمان‌ها دارای یک خطوط خصوصی هستند که از شبکه گسترده و عمومی اینترنت استفاده می‌کنند که انواع مختلفی دارد. تفاوت این خطوط اختصاصی در سرعت آن‌ها برحسب ثانیه است که مزایای بسیاری نسبت به شبکه‌های عمومی دیگر دارد.

 

داشتن خطوط اختصاصی برای استفاده از یک شبکه گسترده، هزینه بسیاری را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد می‌کند؛ فضای مجازی یک فضای عمومی به حساب می‌آید و این مؤسسات برای اینکه با شعبه­های دیگر ارتباط داشته باشند، اطلاعات اختصاصی و محرمانه خود را در این فضا که عمومی است، ردوبدل می‌کنند. برخی از سازمان‌ها و مؤسسات باید از خطوط اختصاصی برخوردار باشند، داشتن خطوط اختصاصی این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا اطلاعات خود را در یک شرایط ایمن حفظ کنند و به دیگر سازمان‌ها و مؤسسات، اجازه دسترسی نخواهند داد.

خرید وی پی ان

شرایط خرید vpn

یکی از بهترین خطوط و شبکه اختصاصی را می‌توان وی­ پی ان در نظر گرفت. کاربران با خرید وی پی ان، امکان برقراری ارتباط با شبکه‌ها و کاربران را از راه دور دارند؛ خرید vpn باعث می‌شود تا سازمان‌ها و مؤسسات برای ایجاد شبکه اختصاصی از یک ارتباط مجازی در اینترنت استفاده کنند، این نوع از شبکه‌ی اینترنتی به‌طور گسترده در ادارات و امور تجاری شرکت­ و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اگر از نظر جغرافیایی، شرکتی در یک محیط کوچک قرار داشته باشد ارتباط بین شعبه­های مختلف با یک شبکه محلی انجام می­شود؛ حال اگر یک شرکت در فضای گسترده‌تری از نظر جغرافیایی قرار داشته باشد، برای ارتباط خود با شعب دیگر در سراسر دنیا به داشتن یک فضای امن اینترنتی برای ارتباط نیاز دارند و باید یک شبکه اختصاصی گسترده در اینترنت بین تمام شعبه‌ها در همه­ی نقاط دنیا داشته باشند.

 

خرید وی پی ان این امکان را فراهم می­کند تا شبکه گسترده امنیتی بین مؤسسات، شرکت­ها، ادارات و کمپانی‌های بزرگ دنیا برقرار شود. البته هرکدام شبکه گسترده اختصاصی خود را دارند. خرید vpn به علت عدم اشتراک منابع و اطلاعات با دیگران، هزینه بسیاری برای سازمان‌ها و مؤسسات دارد و هر کاربری که بخواهد از این شبکه اختصاصی استفاده کند، باید هزینه‌ی قابل‌توجه ای را پرداخت کند.

خرید وی پی ان تمام محدودیت­ها ازلحاظ حجم بالای اطلاعات و یا فیلتر شدن را برداشته و با رمزگذاری بر روی‌داده‌ها در فضای اینترنت، یک شبکه کوچک درست می­کند و تنها افرادی که گذرواژه‌ها و آدرس­های لازم را دارند می‌توانند به این شبکه دسترسی پیدا کند؛ حتی سازمان‌ها و مؤسسات کوچک نیز می‌توانند با خرید vpn اطلاعات و منابع خود را از دست نفوذ گران ایمن کنند.

 

امنیت خرید vpn

در هر زمینه و تجارتی افرادی به دنبال اطلاعات دیگران هستند، فضای مجازی نیز از این موضوع جدا نیست و هرروزه شاهد مواردی هستیم که راجع به دزدی و سوءاستفاده از اطلاعات و داده دیگر افراد گزارش می‌شود. خرید vpn امکان نفوذ افراد سارق و هکر را برای دسترسی به اطلاعات محرمانه­ی مؤسسات و شرکت‌ها را به حداقل‌ترین حالت ممکن می‌رساند، همچنین با خرید vpn می­توان از روش‌های مختلفی که این شبکه اختصاصی ارائه می‌دهد از داده‌ها و اطلاعات در فضای امنی محافظت کرد. این روش‌ها عبارت‌اند از دیوار آتش، رمزنگاری، آی پی سک، کارساز سه آ.

 

هرچند استفاده از وی­ پی ­ان امنیت را بسیار بالا می­برد و استفاده از تمام شبکه­ها را آسان می‌کند و از پروتکل‌های ایجاد شده در هر کشور عبور می‌کند و دردسر و مشکلات کاربران را در فضای مجازی کاهش می دهد، اما نصب و استفاده از آن به هزینه و وقت بسیار زیادی نیاز دارد.

 

اکنون برای ایمن‌سازی وی پی ان می‌توان از ابزاری مانند فایروال استفاده کرد که از پرطرفدارترین ابزارها برای ایمن‌سازی وی پی ان به حساب می‌آید و این روش­های ایمن‌سازی شبکه وی پی ان از فایروال، نوع بسته­های دیتا و پروژه‌های مختلف را کنترل می‌کند.

 

با خرید vpn می­توان از دو نوع کدگذاری برای ایمن کردن داده و اطلاعات استفاده کرد، یکی از آن‌ها کدگذاری به روش متقارن است که در این روش رمز ایجاد شده به همراه اطلاعات ارسال می‌شود و کامپیوتر گیرنده با دریافت اطلاعات رمزگذاری شده، کدها و رمزهای امنیتی را ترجمه می‌کند.

 

در روش دیگر که از دو کلید برای رمزگذاری و بازخوانی آن­ها استفاده می­شود، هر کاربر با خرید vpn به‌جای استفاده از فضای مجازی ناامن اینترنت از شبکه خصوصی که محدود به خودش است، استفاده می‌کند. خرید vpn در تلفن همراه و یا کامپیوتر می­تواند با اتصال به سرور­های سازنده، یک اتصال رمزگذاری شده را در اختیارتان قرار دهد که می‌توانید از آن بدون نگرانی و محدودیتی استفاده کنید.

چرا باید خرید وی پی ان انجام دهیم؟

خرید vpn بسیار مهم و کار سختی است. کاربر تمام اطلاعات و داده‌های مهم خود را در اختیار ارائه‌دهنده سرویس وی پی ان قرار می­دهد و به همین دلیل باید مطمئن­ترین آن‌ها را انتخاب کنید. اگرچه وی پی ان رایگان در فضای مجازی اینترنت وجود دارد اما از لحاظ امنیت و سرعت سرورهای خوبی به حساب نمی‌آیند و ممکن است برای هزینه‌های خودشان اطلاعات و داده‌های مهم یک کاربر را بفروشند؛ بنابراین با خرید vpn مطمئن و قابل اعتماد می­توانید از سرعت و امنیت سرور خود مطمئن شوید، توجه داشته باشید قبل از خرید این سرورها حتما در مورد آن تحقیق کنید.

 

البته باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که وی پی ان هایی که رایگان در اینترنت وجود دارند، سرورهای خوبی از لحاظ ارائه­ی خدمات نیستند و نه تنها مشکلی را برای کاربر خود حل نمی­کنند بلکه خطراتی را به همراه خواهند داشت و می­تواند به‌راحتی به گالری و هر برنامه­ی شخصی کاربر دسترسی پیدا کند. پس اگر قصد استفاده از vpn را دارید، حتما اقدام به خرید vpn کنید.