خرید kerio رایگان,تست فیلترشکن

خرید kerio رایگان,تست فیلترشکن را از ما بخواهید چرا که نه

کشف محموله قاچاق شامل ۲۶ هوبره در هرمزگان ۱۱ آذر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان میناب هرمزگان در جریان عملیاتی از پیش طراحی شده یک خودروی سواری حامل محموله قاچاق حیات وحش را شناسایی و متوقف نمودند.

در جریان بازرسی از این خودروی سواری ۲۶ عدد هوبره کشف و ضبط و خودروی قاچاقچیان نیز توقیف گردید.

در این رابطه دو متهم بازداشت شده و پس از انجام بازجویی و تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

قاچاقچیان قصد داشتند این محموله را زمینی به بنادر استان هرمزگان رسانده و از طریق آبی توسط لنج به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ارسال نمایند که با هشیاری محیط بانان هرمزگان ناکام مانده و دستگیر شدند.

متاسفانه یکی از هوبره ها عدد به دلیل شرایط نامناسب حمل تلف شده و وضعیت ۵ پرنده دیگر نیز مناسب نبوده و هم اکنون تحت تیمار و مراقبت هستند.

از تعداد ۲۶ هوبره کشف شده ۱۹ پرنده که شرایط مناسبی داشتند پس از مدتی تیمار و تغذیه توسط محیط بانان به دشت های استان هرمزگان منتقل و در آغوش طبیعت رهاسازی شدند.

گونه نادر هوبره با نام علمی Houbara Bustard یکی از پرندگان ارزشمند و در معرض انقراض است که به عنوان گونه‌ای حمایت شده مورد حفاظت قرار می‏گیرد. هوبره به عنوان گونه‌ای آسیب‌پذیر در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت IUCN به ثبت رسیده است.

شکار و قاچاق هوبره به کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل علاقه بسیار زیاد شیوخ عرب، نسل این پرنده را در آستانه انقراض قرار داده است.

بر اساس آخرین مصوبه دولت در حال حاضر ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت صید و شکار غیرمجاز هر قطعه هوبره معادل بیست میلیون ریال تعیین شده است.

Like+68Unlike0
18 دیدگاه

منبع :دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران