جزیره vpn

هر LAN یک جزیره است

vpnisland
تصور کنید که شما در یک جزیره در اقیانوس بزرگی زندگی می کنید. هزاران نفر از جزایر دیگر در اطراف شما ، برخی بسیار نزدیک و دیگران دورتر هستند. رایج ترین سفر بین جزایر از طریق کشتی است. سفر در کشتی بدان معنی است که تقریبا شما هیچ حریم خصوصی ای ندارید و افراد دیگر همه چیزهایی که انجام میدهید را ببینند.
اجازه دهید بگویم که هر یک از جزایر نشان دهنده یک شبکه محلی خصوصی (LAN) و اقیانوس اینترنت است.سفر با کشتی مانند اتصال به یک سرور وب یا دستگاههای دیگر از طریق اینترنت است. شما هیچ کنترلی روی سیم و روتر ها که اینترنت را تشکیل می دهند ندارید، درست مثل شما که هیچ کنترلی بر افراد دیگر در کشتی ندارید. این موضوع حساس است اگر شما در حال تلاش برای اتصال دو شبکه خصوصی با استفاده از یک منبع عمومی هستید.

در مورد وی پی ان

در ادامه با این مثال، جزیره شما تصمیم به ساخت یک پل ارتباطی با جزایر دیگر دارد ، به طوریکه مردم از طریق یک راه ساده تر، امن تر و مستقیم بین دو جزیره سفر کنند. این پرهزینه است که بخواهید پل بسازید و از آن نگهداری کنید، حتی اگر جزایر بهم نزدیک باشند. بنابراین، نیاز به یک جاده معقول ، امن بسیار مهم است تا بهر صورت آنرا اجرا کنید.جزیره شما میخواهد به جزایر دیگر که هنوز هم دورتر است اتصال پیدا کند، اما قطعا هزینه ها بیش از حد تحمل است.
این سناریو نشان دهنده داشتن یک خط اجاره ای است. پل (خطوط اجاره ای) جدا از اقیانوس (اینترنت ) است، که هنوز قادر به اتصال جزایر هستند (LANs). شرکتهایی که این گزینه را انتخاب میکنند نیاز به امنیت و قابلیت اطمینان در اتصالات اتصال اداره های دورشان دارند. بنابراین اگر اداره ها بسیار دور از هم باشند، هزینه می تواند یک مانع بزرگ باشد ، درست مثل ساخت یک پل که دهانه یک فاصله زیاد را پوشش دهد.

مزایای vpn

پس چطور VPN مطابقت می کند؟ با استفاده از مثال ما ، فرض هر ساکن در جزیره شما یک زیر دریایی کوچک دار. بیاییم فرض کنیم هر زیر دریایی دارای این ویژگی های شگفت انگیز است:
⦁ برنامه سریع
⦁ سهل کردن اینکه شما هر کجا بروید
⦁ این برنامه قادر است شما را کاملا از هر قایق یا زیر دریایی پنهان کند
⦁ قابل اعتماد است
⦁ هزینه ها کم است وقتی که شما بخواهید زیر درایی اضافی به ناوگان خود اضافه کنید وقتی که شما یکی از اولین خریداران باشید.

ارتباطات vpn

اگرچه آنها در حال سفر در اقیانوس با ترافیک های دیگر هستند ، مردم می توانند هر زمانیکه بخواهند بین جزایر با حریم خصوصی و امنیت سفر کنند. آن اساس کار VPN است. هر عضو دور از شبکه شما می تواند به شیوه ای امن و قابل اعتماد با استفاده از اینترنت به عنوان رسانه برای اتصال به شبکه خصوصی ارتباط برقرار کند. یک VPN می تواند به جای کاربران بیشتر و مکانهای مختلف خیلی راحتتر با یک خط اجاره ای افزایش پیدا کند. در واقع مقیاس پذیری یم مزیت بزرگ است که VPN ها روی خطهای اجاره ای دارند. علاوه بر این، فاصله مهم نیست، چون VPN ها می توانند به آسانی مکان های جغرافیایی متعدد در سراسر جهان را متصل کنند.