تونلینگ و ارتباط امن با وی پی ان

VPN تونلینگ چیست؟

خرید وی پی ان اگر شما به دنبال مفهموم تازه ای از VPN هستید،  شما احتمالا متوجه شده اید که کلمات تونل و تونلینگ ظاهر را در چیزهایی که می خوانید حفظ می کنند. این مهم است که بدانید درک ویژگی های تونلینگ VPN برای استفاده از آن ضروری نیست.

تونلینگ ایده ای است که بر پایه تکنولوژی VPN  است. تونل روش میانی ای است که ترافیک اینترنت شما رمز گذاری شده و بوسیله VPN امن می شود. برای کسانی که علاقه مند هستند، ما اطلاعات ارائه شده زیر را پیشنهاد میکنیم.

VPN Tunneling

 

دو نوع از تونلینگ VPN

دو نوع تونلینگ در VPN  بکار برده شده است. آنها به عنوان اختیاری و اجباری شناخته شده اند. ما در اینجا قصد داریم تا بر روی تونل VPN  که اختیاری می باشد تمرکز کنیم برای اینکه نوعی از سرویس VPN  می باشد که برای افزایش امنیت اینترنت آماده شده است، اما اجازه بدهید ابتدا بحث مختصری در مورد تونل اجباری داشته باشیم.

 

 

 

یک تونل VPN  اجباری جایی است که ارائه دهنده شبکه حامل برای راه اندازی اتصال VPN  اداره می کند. مهمترین چیزی که شما باید در مورد تونل اجباری بدانید این است که ISP یک کنترل مدیریت کامل از تونل VPN  دارد. این نوع از تونلینگ VPN  چیزی نیست که شما برای سرویس شخصی خود بخواهید.

موضوع مهم در مورد تونل اختیاری مانند چیزی که ما پیشنهاد دادیم این است که شما چطور و چه زمانی برای چیزی که تصمیم دارید از VPN  استفاده کنید. شاید وقت آن رسیده باشد شما حس نکنید که VPN  ضروری است، مثلا زمانیکه شما شبکه امن شده خود را در خانه مورد استفاده قرار می دهید (اگرچه استفاده از VPN  حتی درخانه نیز ممکن است خیلی مفید باشد). زمان های دیگر، مانند وقتیکه شما به خارج از کشور مسافرت می کنید ، یک تونل VPN  می تواند خیلی ضروری باشد.

تونل بیر خصوصی شما

همانطور که ما اشاره کردیم، مفهوم تونل مرکزی برای تکنولوژی VPN  است. تونل چیست؟ یک راه ساده از دستگاه شما تا نقطه دسترسی است. قبل از اینکه اطلاعات بتوانند از دستگاه شما به نقطه دسترسی برسند باید از این تونل عبور کنند.

گارد ایستاده در تونل “رمز گذاری” نامیده می شود. شما می توانید به رمزگذاری به عنوان تونل بیر خصوصی خود فکر کنید. تونل بیر (رمزگذاری) امنیتی را فراهم میکند که VPN  در حفظ ناشناخته ماندن آنلاین شما موثر می سازد.

 

 

 

پروتکل های VPN

تونلینگ با چیزهایی که به نام پروتکل شناخته شده اند کار می کند. اینجا در واقع سه نوع پروتکل وجود دارد، اما ما در نظر داریم تا متداولترین یعنی PPTP  بپردازیم:

تعداد کمی از شرکتهای مختلف با هم دیگر کار می کنند تا PPTP  را برای تونلینگ VPN گسترش دهند، اما چیزی که آن را از ابتدا محبوب ترین پروتکل کرده است این است که مایکروسافت به طور کامل از آن پشتیبانی می کند. تا حد زیادی هر نسخه مدرن از ویندوز ها شامل پشتیبانی PPTP  در شکل کلاینت یکپارچه می باشد. در شروع ، برخی از مردم در مورد امنیت ساخته شده در کلاینت مایکروسافت انتقاد کردند، اما بعد از مدتی کامپیوتر افزایش پشتیبانی بهتر PPTP  را توسعه داده است.

چیزهای کلیدی تا این قسمت را درک کنید، بدون این که در گیر زبان فنی تکنولوژی شوید، این است که در حال حاظر دستگاه شما یک کلاینت نصب شده VPN  دارد. به این معنی که وقتی شما یک VPN  از حساب کاربری VPN  می خرید نیازی به دانلود هیچ نرم افزاری نیست . همه چیزی که شما نیاز دارید این است که پیکر بندی را انجام دهید ، ما ساختار ساده را فراهم کردیم  که VPN  شما را در عرض چند دقیقه راه اندازی می کند.

یک نمای کلی از  تونلینگ  VPN

در اینجا نمای کلی از مراحل اساسی در ایجاد تونل VPN  آورده شده است:

  • یک حساب کاربری VPN خریداری کنید.
  • به ISP خود متصل شوید.
  • به VPN  خود متصل شوید.
  • PPTP یک اتصال کنترل شده بین کلاینت VPN و سرور VPN  ایجاد می کند.
  • تونل ایجاد شده است.
  • مرورگر شما به صورت نرمال کار میکند اما اطلاعات شما به صورت رمز گذاری شده منقل خواهند شد.

 

PPTP از تونل VPN  محافظت می کند. این احراز هویت، رمزگذاری و بسته فیلترینگ را پشتیبانی می کند.

یک VPN برای مواقعی که شما در سفر هستید و قصد دارید تا محتوای محرمانه یا سروس های وب که در خارج از کشور شما در دسترس نیستند را ببینید بسیار مفید است. در حقیقت ، این علتی است که مردم از VPN  استفاده می کنند. اجازه بدهید نقش تونل های VPN  را در امنیت سراسری فراموش نکنیم . وقتی که شما یک تونل ایجاد می کنید، جاسوسی داده های شما برای کسی که می خواهد اقدام به این کار کند سخت تر خواهد شد . این موضوع زمانی اهمیت بیشتر پیدا می کند که شما زمان زیادی از میزبانان Wi-Fi  عمومی برای اتصال استفاده می کنید.

داشتن اطلاعات کمی هم در مورد فرآیند تونلینگ بسیار مفید است، مخصوصا وقتی که شما می خواهید با ارائه دهنده VPN  خود در موررد پروتکل خاصی که آن ها استفاده می کنند صحبت کنید .

 

www.vpn-accounts.com/blog/vpn-tunneling-a-must-for-privacy/