تامین امنیت شبکه بیسیم

تامین امنیت شبکه های بی سیم شما . خرید vpn و خرید کریو

secure your wifi kerio vpn network

شبکه خانگی امروزی ممکن است شامل طیف گسترده ای از دستگاههای بی سیم ، مانند کامپیوترها و تلفن ها تا دوربین های  IP ، تلویزیون های هوشمند و لوازم متصل شده هستند. قدم های اساسی برای امن نگه داشتن شبکه خانگی بردارید که به محافظت از به خطر افتادن دستگاهها و اطلاعات شما کمک می کند.

درک چگونگی کار کردن شبکه بی سیم

به طور کلی جریان بی سیم نیاز به اتصال به اینترنت “نقطه اتصال” (مانند کابل یا مودم DSL) به روتر وایرلس که سیگنال را از طریق هوا تا چند صد فوت دور تر می فرستد دارد. هر دستگاه در محدوده می تواند سیگنال ها را از هوا بگیرد و به اینترنت دسترسی پیدا کند.

هر کسی در محدوده می تواند از شبکه شما استفاده کند، مگر اینکه شما اقدامات احتیاطی خاصی اتخاذ کرده باشید. به این معنی که همسایه ها یا حتی هکری که در نزدیکی شما است می تواند بر روی شبکه شما سوار شود یا به اطلاعات دستگاههای شما دسترسی یابد. اگر یک شخص غیر مجاز از اینترنت شما برای انجام جرمی یا ارسال اسپم استفاده کند این فعالیت می تواند منسوب به  حساب کاربری شما ردیابی شود.

 

 

برای شبکه بی سیم خود از رمز گذاری استفاده کنید

هنگامیکه شما از بی سیم استفاده می کنید باید اطلاعاتی را که به خارج از شبکه وایرلس ارسال می کنید رمز گذاری کنید، بنابراین هکرهای نزدیک شما قادر نخواهند بود در اطلاعات شما تجسس کنند. رمز گذاری اطلاعات ارسالی شما را به یک کد تبدیل می کند که برای دیگران قابل دسترس نیست. استفاده از رمز گذاری موثرترین راه برای امنیت شبکه شما از مزاحمان است.

به این منظور دو نوع از رمزگذاری موجود می باشد: Wi-Fi Protected Access (WPA) و Wired Equivalent Privacy (WEP). برای کامپیوتر، روتر و دیگر تجهیزات شما باید رمزگذاری یکسان استفاده کنید. WPA2 قویترین است، اگر شما یک انتخاب دارید از ان استفاده کنید. این نوع از شما در مقابل بیشتر هکرها جلوگیری می کند. برخی از روتر های قدیمی تنها رمزگذاری WEP استفاده می کنند، که احتمالا شما را از برخی از برنامه های متداول هک کردن محافظت نمی کند. باید به خرید روتر جدید که قابلیت WPA2  را دارد  بررسی کنید.

روترهای وایرلس اغلب با ویژگی رمزگذاری خاموش می آیند. شما باید آن را روشن کنید.

محدود کردن دسترسی به شبکه های شما

به دستگاههای خاصی اجازه دهید تا به شبکه های بی سمیتان دسترسی یابند. هر دستگاه که قادر به ارتباط با شبکه باشد یک آدرس (MAC) تعیین شده دارد. روترهای وایرلس مکانیسمی دارد تا تنها به دستگاههایی با آدرس های MAC مخصوص برای دسترسی اجازه دهد، بنابراین تنها بر یک مرحله تکیه نکنید.

روتر خود را امن کنید

این نیز مهم است تا از شبکه خود در برابر حملات از طریق اینترنت بوسیله امن نگه داشتن روتر محافظت کنید. روتر شما ترافیک بیم شبکه محلی و اینترنت را هدایت می کند. بنابراین، این اولین خط دفاعی برای محافظت از چنین حملاتی است. اگر شما قدمی برای امن کردن روتر خود بر نمیدارید، غریبه ها می توانند دسترسی به داده های حساس شخصی و مالی شما را از طریق دستگاه شما بدست آورند. غریبه ها همچنین می توانند کنترل روتر شما را بدست بگیرند برای اینکه شما را به وب سایت های جعلی هدایت کنند.

نام روتر خود را از نامی که به صورت پیش فرض دارد تغییر دهید. نام روتر شما ( اغلب service set identifier یا SSID است) به احتمال زیاد ID پیش فرض تعیین شده توسط سازنده می باشد. نام آن را چیزی منحصر به فرد که فقط شما می دانید تغییر دهید.

رمز عبور از پیش تنظیم شده روتر خود را تغییر دهید. تولید کننده روتر بی سیم شما احتمالا یک رمز عبور پیش فرض استاندارد تعیین کرده است که به شما اجازه می دهد تا روتر را به عنوان “مدیر” راه اندازی و به کار بیندازید. هکرها این رمزهای پیش فرض را می شناسند، بنابراین آن را به چیزی که فقط خودتان می دانید تغییر دهید. رمز عبورهای طولانی و پیچیده استفاده کنید، حداقل 12 کاراکتر با ترکیبی از عددهاف نمادها، حروف کوچک وبزرگ باشد.

هرگونه ویژگی “مدیریت از راه دور” را غیر فعال کنید. برخی روترها گزینه هایی ارائه می دهند که اجازه دسترسی برای کنترل روتر شما را می دهد. مانند تکنیک های پشتیبانی که سازنده ها فعال می کنند. هرگز این ویژگی را فعال نکنید. هکرها از آین برای سوار شدن بر شبکه خانگی شما استفاده می کنند.

به عنوان مدیر از سیستم خارج شوید: هنگامیکه روتر شما راه اندازی می شود، برای اینکه ریسک کنترل دستگاه شما توسط شخص دیگر کاهش یابد، هنگام خارج شدن LOG OUT کنید.

روتر خود را به روز نگه دارید: برای اینکه امن و موثر باشد نرم افزاری که با روتر شما می آید بروزرسانی های گاه و بیگاه داشته باشید. قبل از اینکه یک روتر جدید را راه اندازی کنید و دوره پس از آن، از وب سایت سازنده دیدن کنید شاید نسخه جدیدی از نرم افزار برای دانلود وجود داشته باشد. برای اطمینان از اینکه در مورد آخرین ورژن اطلاعات می یابید، روتر خود را با برای دریافت بروز رسانی از طرف سازنده ثبت نام کنید.

حفاظت از شبکه خود در هنگام دسترسی با تلفن همراه

در حال حاظر برنامه ها به شما اجازه دسترسی به شبکه خانگیتان با دستگاه موبایلتان می دهند. قبل از اینکه انجام دهید، مطمئن شوید برخی ویژگی امنیتی در محل هستند.

https://www.onguardonline.gov/articles/0013-securing-your-wireless-network