بهینه سازی WAN چیست؟

بهینه سازی WAN چیست؟

 

بهینه سازی WAN  مجموعه ای از تکنیک ها برای افزایش راندمان انتقال داده ها در سراسر شبکه های گستردهی منطقه است. در سال 2008 ،بازار بهینه سازی WAN 1 بیلیون دلار تخمین زده شد، و بر اساس Gartner  یک شرکت تحقیقات تکنولوژی این رقم تا 4.4 بیلیون دلار تا سال 2014 افزایش پیدا کرد .

wan-optimization-icon-300x166

متداول ترین اقدامات بازده انتقال داده TCP (به عنوان مثال بهرهوری)  ساخت، پهناهای باند مورد نیاز ، زمان تاخیر، بهینه سازی پروتکل و تراکم هستند به طوریکه در بسته های بجا مانده آشکار شده است. به علاوه ، WAN ها خودشان می توانند بوسیله ی رعایت فاصله بین نقاط انتهایی و مقدار داده های منتقل شده طبقه بندی شوند. دو بنگاه مشترک توپولوژی WAN ، Branche to Headquarters  و Data Cnetre   (DC2DC) هستند. به طور کلی ، “شاخه”  لینکهای WAN  بسته تر هستند، از پهنای باند کمتراستفاده میکنند، پشتیبانی اتصالات همزمان بیشتر، پشتیبانی اتصالات کوچکتر و به انواع  پروتکل ها رسیدگی می کنند. آنها برای برنامه های کاربردی تجارت مثل ایمیل، سیستم های مدیریت محتوا، نرم افزار پایگاه داده و تحویل وب استفاده می شوند. در مقایسه ، لینک های “DC2DC”WAN  تمایل به خواستن پهنای باند بیشتر دارند، یا فاصله بیشتر، و شامل اتصالات کمتر، اما آن اتصالات بزرگتر هستند ( جریان 100 مگابیت در ثانیه تا 1 گیگا بیت در ثانیه  ) و مدت زمان طولانی تر دارند. ترافیک در DC2DC WAN  ممکن است شامل تکرار، پشتیبان گیری، انتقال داده، مجازی سازی و دیگر جریانهایBusiness Continuity / Disaster Recovery (BC/DR) باشد.

wan-optimization

خرید فیلتر شکن

بهینه سازی WAN همچنین به عنوان شتاب WAN شناخته شده است، که این دسته از فن آوری ها و تکنیک های مورداستفاده برای به حداکثر رساندن بهره وری از جریان داده ها در سراسر شبکه گسترده (WAN) ، به طور کلی استفاده از فشرده سازی خطی یا حذف داده های تکراری از یک جریان داده که شما بر روی WAN در حال ارسال هستید.

این برای بهینه سازی پهنای باند و کاهش ترافیک به شما کمک می کند، و به کاربران در مکانهای دورتر عملکرد بیشتر و کاهش می دهد مقدار داده در حال انتقال شما به مکان های دورتر می دهد. همچنین  سرعت دسترسی برای داده ها و برنامه های کاربردی مهم را افزایش می دهد.

 

www.idganswers.com/question/13297/what-is-wan-optimization#src=nww