باید از VPN ها استفاده کنیم؟

سرقت هویت، تقلب در کارتهای اعتباری، کارهای مخفیانه. اینترنت امروز یک مکالن بسیار خطرناک است که شما ممکن است خود را قربانی خطرات آن ببینید. برخی از مردم فکر می کنند دنیای مدرن مانند غرب وحشی است.

در سوی دیگر برخی عملیات محافظه کارانه نیز در اینترنت وجود دارد شرکت ها راه های بسیاری پیدا کرده اند که کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید را محدود کنند. آنها می خواهند کارهایی را که شما انجام می دهید را کنترل کنند.

بنابراین در برخی موارد، اینترنت کمی خطرناک و وحشی است. در برخی دیگر، بسیار کنترل شده است. خرید کریو VPN می تواند راه حلی برای هر دو مشکل ارائه دهد. در این مقاله، ما برخی از حالات که VPN می تواند مفید باشد را بررسی کرده اید تا به شما در هنگام تصمیم گیری کمک کنیم.

صبر کنید،کریو VPN چیست؟

using-vpn

VPN اصطلاحی برای شبکه خصوصی مجازی است. وقتی از سرویس های کریو VPN آنلاین صحبت می کنیم منظور رمزگذاری همه داده هایی است که شما روی اینترنت ارسال و دریافت می کنید.

چرا رمزگذاری کنیم؟ زیرا وقتی شما داده ها را روی اینترنت انتقال می دهید، ممکن است کسی به آنها دسترسی یابد یا حتی از آن کپی تهیه کند. هر بسته از داده ها که به یا از کامپیوتر شما منتقل می شوند حاوی فراداده هایی هستند که هویت و فعالیت های شما را در خود دارد. مجرمان می توانند این داده ها را در مقابل شما استفاده کنند.

هنگامیکه از یک VPN استفاده می کنید، کامپیوتر شما یک نرم فزار کلاینت VPN اجرا می کند که یک اتصال احراز هویت شده با سرور VPN ایجاد می کند. سرویس VPN به طور معمول از روشی که “تونلینگ داده ها” نامیده می شود تا داده های شما را برای اشخاص ثالث غیر قابل خواندن کند.

VPN ها همچنین می توانند از آدرس های IP دستکاری شده استفاده کنند، بنابراین شما از موقعیت مکانی دیگری ظاهر خواهید شد.

حالت 1- ” ما نمی خواهیم گوگل از فعالیت های جستجوی ما گزارش تهیه کند”

این تنها گوگل نیست. هر موتور جستجو همچون Yahoo یا Ask جستجوهای شما را دسته بندی می کند. اگر به طور شگفت آوری دریافتید که آگهی های تبلیغاتی در رابطه با جستجوهای اخیر شما است، این موضوع به خاطر گزارش گیری فعالیت های شما توسط موتور جستجو و استفاده از آن برای هدف گیری شما است.

حالت 2- ” وقتی دولت فکر می کند باید بر فعالیت های شما نظارت کند”

NSA در ایالات متحده هنوز بر فعالیت های کاربران جاسوسی می کند. آنها از فراداده های استفاده از اینترنت بهره می برند و هر جایی می توانند فعالیت های کاربران را ردیابی کنند. ارائه دهندگان سرویس اینترنت قانونا موظف به ارائه داده های به NSA هستند.

ضمنا، در برخی کشورها استفاده از وب ها سانسور شده و توسط دولت نظارت می شود.

یک اتصال تونل شده VPN می تواند از داده های شما در برابر نظارت و سانسور حفاظت کند تا حریم خصوصی و آزادی را به شما برگرداند.

حالت 3- دسترسی به ویدئو های مورد علاقه

آیا از محدودیت ها در دانلود ویدئوهای مورد علاقه رنج می برید؟ ارائه دهنده اینترنت شما ممکن است پهنای باند شما را محدود کند. به این معنی که ISP شما می تواند داده های شما را بازرسی کند و سرعت دانلود شما را بر اساس آنچه انجام میدهد محدود کند.

یک VPN می تواند به شما اجازه دهید بدون دخالت ISP خود به تماشای هر آنچه دوست دارید بپردازید، بنابراین شما می توانید با حریم خصوصی، امنیت و سرعت بالا و پهنای باند نامحدود از مطالب دلخواه لذت ببرید.

حالت 4- ” من ترجیح می دهم به صورت خصوصی مکالمه کنم”

سرویس های VOIP مانند اسکایپ و گوگل تالک شدیدا به استراق سمع حساس هستند، به هکرها اجازه می دهد تا تماس تلفنی شما را گوش کنند. با VPN این داده ها رمزگذاری شده اند تا از استراق سمع حفظ شوند.

حالت 5- “من گاهی از WiFi عمومی استفاده می کنم”

مطمئنا، بسیاری از ما اکنون اینترنت روی تلفن خود داریم. اما WiFi عمومی در کشورهای دیگر واقعا استفاده را راحت می کند بخصوص برای زمانیکه از لپ تاپ ها در کافی شاپها استفاده می کنیم. متاسفانه، این اینترنت عمومی به شدن ناامن است؛ شما اتصال اینترنت را تعداد بیشماری غریبه شریک می شوید. خرید VPN موبایل این اطمینان حاصل می شود که حتی روی WiFi عمومی، هر کاری که انجام دهید رمزگذاری شده است.

حالت 6- “من حریم خصوصی می خواهم”

ممکن است به این فکر کنید که حریم خصوصی همان چیزی است که شما مستحق آن هستید و شما همه این سرویس های آنلاین را نمی خواهید. در این مورد نیز تهیه VPN از سرویس های فروش کریو VPN می تواند راه حلی عالی باشد.

چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که VPN یک لایه اضافی از پیچیدگی را روی اتصال اینترنت شما به وجود می آورند و مقداری سرعت اتصال را کاهش می دهد. بنابراین اگر شما تصمیم به خرید VPN گرفته اید، اطمینان حاصل کنید که سریعترین و قابل اعتمادترین را پیدا می کنید.