اهمیت نزدیکی سرور vpn

چرا نزدیکی اهمیت دارد: یک VPN نزدیک انتخاب کنید

یک VPN یا سرور شبکه خصوصی مجازی و یا کریو راهی برای اطمینان حاصل کردن از امنیت و حفظ حریم خصوصی در حالیکه آنلاین هستید می باشد. VPNها برای شرکت ها و کاربران خصوصی به دلیل تعداد زیاد مزایای مختلف فوق العاده هستند، یکی از مهمترین مزایا این است که به شما اجازه می دهد تا مسیر امن و محافظت شده ای حتی از طریق نا امن ترین شبکه ها بوجود آورید. شرکت های VPN در سراسر جهان واقع شده اند. با این حال، وقتی که یک سرور VPN و یا کریو را انتخاب می کنید، خیلی مهم است که سروری را انتخاب کنید که به موقعیت مکانی فیزیکی شما نزدیک باشد. هنگامیکه صحبت از شبکه خصوصی مجازی می اید اهمیت نزدیکی برای تعداد از دلایل جالب و با اهمیت است.

vpn-nearby

وقتی که شما اینترنت را مفهوم اساسی تجزیه کنید، تمام انتقال ها فایل های ضروری هستند که از یک مکان ارسال و در مکان دیگر دریافت می شوند. هنگامیکه شما بر روی مرورگر خود به یک وبسایت دسترسی دارید ، کامپیوتر شما یک درخواست به سرور برای اطلاعات مربوط می فرستد. بعد از اینکه درخواست دریافت شده، سپس سرور اطلاعات مناسب را به منشا درخواست می فرستد و محتوای وبسایت بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. کل پروسه معمولا فقط چند ثانیه طول می کشد و بسته به این است که دقیقا چه مقدار از اطلاعات در خواست شده است.

اینکه درخواست با چه سرعتی می تواند فرستاده شود و انجام شود بستگی به فاکتورهای زیادی دارد، یکی از آنها این است که فاصله سرور ما منشا درخواست چقدر می باشد. برای مثال، اگر شما سعی کنید به سروری دست یابید که تنها چند مایل با منزل شما فاصله دارد، در خواست سریعتر پردازش می شود نسبت به زمانیکه سروری را در طرف دیگر جهان انتخاب کرده باشید.

هنگامیکه شما یک سرویس شبکه خصوصی مجازی استفاده می کنید، کل پروسه کمی پیچیده تر می شود. در خواست اطلاعات دیگر فقط از یک نقطه به نقطه دیگر نمی رود، در خواست کامپیوتر شما را ترک می کند، از طریق شبکه خصوصی مجازی عبور می کند و سپس به سمت مقصد مورد نظر خودش ادامه می دهد. مانند همیشه که دسترسی به سرور برای مکان های فیزیکی نزدیک سریعتر است، برای سرورهای شبکه خصوصی مجازی نیز این حالت مشابه است. اگر درخواست اطلاعات مجبور به طی کردن مسیری به دور جهان باشد برای اینکه به شبکه خصوصی مجازی ای برسد و از آن نقطه یه سفر طولانی برای رسیدن به مقصد داشته باشد، سرعت پروسه پتانسیل این را دارد که به طور چشمگیری کاهش یابد حتی اگر اتصال اینترنت شما سرعت بالایی داشته باشد.

در حالیکه بیشتر کاربران کامپیوتر وب گردی می کنند احتمالا تفاوت زیادی متوجه نخواهند شد ، تفاوت بسیار برجسته است اگر شما در حال به اشتراک گذاری فایل باشید. کاربران کسب و کار ممکن است نیاز به اشتراک گذاری ده ها یا حتی صدها گیگا بایت اطلاعات بر روی شبکه خصوصی مجازی در یک زمان داشته باشند. در این موقعیت، شبکه خصوصی مجازی شبکه خصوصی مجازی که در کشور دیگری واقع شده است می تواند ساعت ها به یک درخواست خاص اضافه کند. با انتخاب نزدیکترین سرور VPN و همچنین سرور کریو که همچنین باقی نیازهای شما را پیدا می کند، می توانید اطمینان حاصل کنید بدلیل اینکه اطلاعات خود در امنترین حالت ممکن نگه دارید با یک اتصال اینترنت کند مواجه نخواهید شد.

www.top10bestvpn.com/articles/why-proximity-matters-choosing-a-vpn-nearby