استفاده از VPN به جای DNS برای دسترسی به سایت های محدود شده

به دلایل کپی رایت، شرکت های رسانه ای خاص تنها اجازه می دهند که محتوای آنها در مناطق جغرافیایی خاص مشاهده شود.

خرید VPN و خرید کریو برای دسترسی به مطالب مسدود شده

آنها از کجا می دانند که شما کجا هستید

در اینجا یک سازمان بی المللی وجود دارد که آدرس های IP را آماده می کند و آدرس های IP مسدود شده خاص را به نواحی جغرافیایی خاص می دهد. این سازمان ها Internet Assigned Numbers Authority یا  IANA نامیده می شود. با استفاده از اطلاعات، شرکت های رسانه ای می توانند دریابند که شما از چه آدرس IP آمده اید، آن را با لیست خود از کشورها و آدرس های IP مقایسه کند و سپس تصمیم بگیرد که امکان دسترسی را به شما بدهد یا نه.

location

چگونه محدودیت ها را دور بزنید

همه چیز بر اساس این است که آدرس IP شما چه چیزی است، پس همه شما مجبورید آدرس IP خود را تغییر دهید. ساده است! بله، اما ساده همیشه به معنای آسان نیست. ارائه دهنده سرویس اینترنت شما  (ISP) هر زمانی که به اینترنت متصل شوید یک آدرس IP به شما اختصاص می دهد.

هر وب سایت یا برنامه وب می تواند آدرس IP شما را بخواند. چه کاری مجبورید انجام دهید تا وب سایت را متقاعد کنید که شما از آدرس IP دیگری می آیید. ساده ترین و آسانترین راه استفاده از پروکسی است. در واقع، شما به کامپیوتری در کشور اجازه داده شده متصل می شوید و سپس به مشاهده وب سایت ها از طریق آن می پردازید. اکنون مرورگر شما در واقع مرورگر پروکسی است و در نتیجه دارای آدرس IP پروکسی دارد.

روش دیگری که می توانید امتحان کنید راه اندازی  (Domain Name Server (DNS برای استفاده است، چیزی به غیر از آنکه ISP شما استفاده می کند. هنگامیکه یک DNS به یک آدرس IP را برای نام دامنه استفاده می کند، این برچسب ها با آدرس IP از  DNS استفاده می شوند که آدرس IP شما نیستند. این می تواند وب سایتی که تلاش می کنید به آن متصل شوید را فریب بدهد به طوری که فکر کند شما در حال دسترسی از کشوری هستید که  DNSدر آن است. در اینجا چندین شرکت وجود دارند که این سرویس را فراهم می کنند. با این حال، برای مسیریابی DNS ، هر بسته از داده ها هنوز باید از طریق DNS جایگزین عبور کند. در حقیقت، DNS به سادگی به عنوان یک پروکسی عمل می کند. بنابراین، ما دوباره مسیر یابی DNS را به عنوان یک پروکسی منتسب می کنیم.

dns-conection

دسترسی به سرور پروکسی از طریق اتصال اینترنت معمول رخ می دهد و این موضوع شما را دچار برخی از آسیب پذیری ها می کند. بسیاری از این پروکسی ها دیر یا زود منتهی به لیست های سیاه می شوند و مسدود می شوند. افرادی که این ها را اجرا می کنند ممکن است یک پروکسی جدید راه اندازی کنند یا ممکن است آن را متوقف کنند.

راه حل آن اتصال به سرور پروکسی از طریق شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. به عنوان اینترنت کوچک است که تنها می تواند چند انتخاب را برای اتصال شما به سرور استفاده کند.

خرید VPN بسیار قابل اعتماد تر از پروکسی ها است زیرا آنها به طور اساسی مانند یک ISP هستند. فرقی نمی کند ارائه دهنده محتوا چقدر تلاش کند، آنها نمی توانند از هر جایی که VPN به اینترنت عمومی را متصل شود را ببینند. لیست سیاه VPN یک کسب و کار خطرناک است زیرا بسیاری از شرکت ها از VPN استفاده می کنند و هزاران و حتی میلیون ها نفر از طریق خرید VPN ها به اینترنت عمومی متصل اند. سایه شک هنوز وجود دارد.

vpn-connection

چرا این کار آسانی نیست؟

فرد مجبور به راه اندازی سرور پروکسی با یک آدرس IP اختصاص داده شده به کشوری است که شما میخواهد از آنجا به نظر برسد. در انجام این کار، آنها ممکن است قرارد داد با ISP، قوانین کپی رایت را نقض کنند.

اگر مقدار زیادی از داده ها در حال جابجایی از طریق سرور پروکسی آنها باشد، آنها ممکن است هزینه بیشتری به ISP بپردازند تا بهره وری را افزایش دهند. که این قطعا زمانی اتفاق می افتد که آنها اجازه سرعت و پهنای باند کافی برای کاربران خود برای جریان های ویدئویی را بدهند. بنابراین، انگیزه ای برای راه اندازی سرور پروکسی رایگان باقی نمی ماند.

اگر آنها می خواهند سرویسی اضافه کنند که به شما اجازه اتصال به سرور پروکسی آنها را از طریق VPN بدهد، پس خطرات قانونی اضافی و هزینه ها را قبول کرده اند. به همین دلیل مانند سرورهای پروکسی، در اینجا انگیزه زیادی برای ارائه پهنای باند بالا برای سرویس های رایگان وجود ندارد. شما تقریبا به طور قطع باید هزینه ماهیانه ای برای آنها پرداخت کنید. خوشبختانه آنها زیاد نیستند.

اتصال به سرویس VPN/PROXY معمولا در تنظیمات مرورگر شما انجام می شود. با این حال،  اگر شما از دستگاه های Wi-Fi استفاده می کنید، ممکن است بخواهید اتصال به VPN را از طریق روتر Wi-Fi خود راه اندازی کنید.

چه کسی این سرویس را ارائه می دهد؟

شما می توانید ارگان هایی را که دسترسی به VPN را برای سرورهای پروکسی ارائه می دهند بررسی کنید بنابراین می توانید به ویدئوهای مسدود شده در منطقه دسترسی یابید.