آیا VPN فروش ها فعالیت های کاربران را نظارت می کنند؟

یکی از بسیاری از مزایای شبکه کریو و شبکه خصوصی مجازی یا VPN این است که به شما اجازه کسب و کار آنلاین بدون نگرانی در مورد اینکه آیا کسی فعالیت های شما را پیگیری می کند یا نه می دهد. همه اتصالات اینترنت یک آدرس IP دارند که  با اطلاعات مانند ارائه دهنده سرویس اینترنت و موقعیت فیزیکی شما در ارتباط است. سرویس VPN در تئوری دسترسی به اطلاعات آدرس IP شما را حذف می کند و اساسا به شما فهرست سفیدی از گشت و گذارهایتان در اینترنت را می دهد. آن تدابیر امنیتی اضافی به آن مقداری که باید کمک نخواهند کرد، با این حال، اگر سرویس شبکه خصوصی مجازی شما در حال نظارت شدن است و اطلاعات در باره فعالیت های آنلاین شما گزارش می شوند.

Secure VPN

مهم است که متوجه آن بشوید فقط به این علت که سرویس شبکه خصوصی مجازی توانایی آن را دارند فعالیت های کاربران را نظارت کند، لزوما به این معنی نیست که این کار را انجام میدهند. بیشتر سرویس های VPN  و نیز کریو برای برخی شکل های گزارش دهی بکار  گرفته می شوند، به این معنی که یک بایگانی از فعالیت های شما برای به منظور مرجع ذخیره ای در آینده در حال نگه داری شدن هستند. آن بایگانی ها ذاتا برای دلایل حفظ حریم خصوصی نگه داری می شوند و بلافاصله با کسی به اشتراک گذاشته نمی شوند. به علت تعداد زیاد کاربران کسانی که سرویس های VPN را بصورت روزانه بکار می برند ، گزارشات مربوط به به ندرت به طور نامحدود نگهداری می شود. اگر یک سرویس VPN برای فعالیت های بکار ببرند، این گزارشات معمولا پس از یک دوره 30 یا 60 روزه دور انداخته می شوند.

اطلاعات موجود در گزارشات شبکه خصوصی مجازی می تواند بسته به نوع سرویس می تواند متفاوت یاشد. بیشتر گزارشات حاوی اطلاعات اساسی درباره آدرس IP ، انواع فایل هایی که شما دسترسی داشتید، انواع سایت هایی که بازدید کردید و زمان چاپ که نشان می دهد چه زمانی این اتصالات یا انتقال فایل اتفاق افتاده است، می باشد. در این راستا، گزارش شبکه خصوصی مجازی به طور کامل بی شباهت نیست به انواع گزارش که همه ارائه دهنگان سرویس اینترنت به صورت منظم نگه می دارند.

اگر شما در مورد ناشناس ماندن بصورت آنلاین حتی زمانیکه از شبکه خصوصی مجازی استفاده می کنید نگران هستید، همیشه قبل از ثبت نام با بخش “Frequently Asked Questions” از سایت اصلی سرویس VPN مشورت کنید. اگر گزارش دهی فعالیت ادامه یابد با سرویس، شما احتمالا مرجع برای آن در سند اطلاعاتی مذکور پیدا خواهید کرد. شما همچنین قادر خواهید بود تا پیدا کنید چه مدتی آن گزارشات نگهداری می شوند قبل از اینکه نابود شوند.

VPNهایی که برای هدف میزبان استفاده می شوند، و نیز کریو ها شامل دسترسی شبکه های کسب و کار از راه دور، استفاده از وب سایت های بخش برنامه های تلویزیونی و ویدئو از خارج از کشور و حفاظت از داده های حساس شما در حالیکه در اینترنت در حال گشت و گذار هستید . وقتی صحبت از انتخاب یک VPN می آید، مهم است که حریم خصوصی و سیاست های پیگیری هر شرکت را بررسی کنید. در همه موارد، ارائه دهندگان VPN برخی از انواع گزارش را نگه می دارند. با این حال، سطح جزئیات و مقدار زمانی که آنها گزارش ها را دخیره می کنند در هر شرکت متفاوت است. هنگامیکه یک ارائه دهنده VPN را انتخاب می کنید، سیاست های نظارت باید مانند قیمت، سرعت و مکان سرور یک فاکتور در فرآیند انتخاب باشد.

www.top10bestvpn.com/articles/do-vpns-monitor-user-activity